Reklama. Chcete ji také?
Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!
Reklama. Chcete ji také?

Znojmo žije divadlem

Poslední červnové dny, cirkusové šapitó a hvězdně obsazený program z hereckých pater nejvyšších. To je 12. ročník festivalu Znojmo žije divadlem – 26. až 29. června.
Přidat na Facebook
„Program zahájíme představením s nelehkou tématikou z dob komunistického Československa s úžasnou Terezou Ramba a Eliškou Křenkovou v představení Amerikánka. Do tandemu Pavla Lišky, který už na našem festivalu vystoupí potřetí, se připojí Michal Isteník a společně nás na své Jawě 50 zavezou do dob, kdy život běžel na jeden válec,“ přiblížil první část programu František Koudela, ředitel Znojemské Besedy. Festival nabídne pouliční představení, workshopy pro děti a nově také dětské šapitó, které vyroste na nádvoří znojemského hradu.

Další herecký koncert si budou moci diváci vychutnat díky pražskému Divadlu Verze, a to konkrétně Petře Špalkové, Petru Lněničkovi, Honzovi Dolanském a Evě Kodešové. O zahájení prázdninového režimu se v sobotu v šapitó postará dvojice komiků a stand-upových matadorů, nejen znojemským publikem prověření a oblíbení Filip Teller a Paľo Seriš. „Festival Znojmo žije divadlem je opravdu jedinečný, a to jak programem, tak návštěvníky, kteří se pravidelně vrací a chodí si užít netradiční divadelní scénu cirkusového šapitó. Jsme rádi, že opět nabídneme program, ve kterém si vybere malý i velký divák,“ komentuje Bohumila Beranová, místostarostka města Znojma.

I letos festival nabídne několik pouličních představení. S novým představením Pošťáci přijedou Bratři v tricku, s novou náloží humoru a písní opět dorazí rodinný kočovný kabaret. Poprvé až z dalekého dánsko-makedonského pomezí přijede famózní loutkař Alex Mikhailovsky.

Zásadní novinkou letošního ročníku je dětské šapitó, které bude od středy do pátku stát na nádvoří znojemského hradu a ve kterém děti uvidí tři dětská představení, a budou se moci učit základům žonglování pod vedením klauna Huberta (bublinková show a workshop).

Neposlední novinkou bude mobilní divadelní bar Bublinky, legendární italské tříkolé vozítko Piaggio Ape, které bude rozvážet bublinky pro malé, maminky i tatínky. Nezní to lákavě?

Podrobný program najdete na webu www.znojemskabeseda.cz nebo v tištěné podobě ve znojemských infocentrech Obroková a Louka. Vstupenky je možné zakoupit také na www.vstupenkyznojmo.cz od pátku 17. května 2024.
Tina
(Martina )
pátek 31. 5. 2024 08:00
, Martina . 2024. Znojmo žije divadlem . Vychytané.cz. [Online] 31. 5. 2024. [Citace: 16. 7. 2024.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=14418. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Znojmo-zije-divadlem-
Reklama. Chcete ji také?
Reklama. Chcete ji také?
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.088s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2024
Vaše IP: 3.238.121.7
Serverový čas: úterý 16. července 2024 04:41