Reklama. Chcete ji také?
Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!
Reklama. Chcete ji také?

ELIZABETH KOPECKÁ má Plán B!

V první oficiální česky zpívané skladbě stříbrná SuperStar odhaluje svoje nitro.
Přidat na Facebook
Přesvědčivý projev, mimořádně zajímavá barva hlasu a podmanivé charisma Elizabeth Kopecké učarovaly tisícům televizních diváků během poslední série Česko Slovenské SuperStar, a vynesly ji tak do finále. Podobně okouzleni bývají i ti, kteří zakusí Elizabethin um naživo. Nejen jako zpěvačka, ale také jako autorka kouzlí i na svých studiových nahrávkách. Po loňských singlech Summer Boyfriend a Good Times se tak opět děje ve velmi osobní písni Plán B, a to dokonce v češtině! Ambiciózní skladbu, která vznikla v rámci Songwriting Campu na Lipně a autorsky se na ní společně s Elizabeth podíleli Pele Loriano ze Švýcarska a Abi F. Jones z Anglie, doprovází emotivní černobílý klip v režii Anežky Horové.„Velmi mi záleží na textech, a to především pokud jde o česky zpívané písně. Když jsem se rozhodla, že začnu tvořit také v češtině, bylo pro mě stěžejní najít k sobě šikovného partnera, který mi pomůže utřídit myšlenky a dát jim správnou formu. V angličtině se mi skládá snáze, s češtinou se stále učím pracovat. Na doporučení mé učitelky zpěvu Pavly Fendrichové jsem tak zkontaktovala Šárku Krejčí. Každou větu v textu jsme pak společně důkladně probíraly, aby přesně vystihovala můj příběh a to, co chci písní říct,“ vysvětluje Elizabeth a jedním dechem dodává: „Z počátečního strachu ohledně češtiny nezbylo památky, protože jsem z textu opravdu nadšená. Je velmi osobní a sděluje to, jak jsem se cítila a co jsem prožila, což bylo mým cílem, a jsem zvědavá, kolik lidí se v textu najde… Vlastně se teď spíše bojím, jestli není má zpověď až příliš osobní, ale pokud písní pomůžu ulevit alespoň jednomu zklamanému člověku, nelituji. Skoro každý si totiž procházíme podobnou zkušeností.“

Jak již bylo naznačeno v úvodu, podobně jako předchozí singly je i novinka Plán B výsledkem mezinárodní spolupráce. Hudební základ byl pod dohledem Jana P. Muchowa natočen v Praze za účasti domácí muzikantské elity (Josef Štěpánek – kytara, Roma Vícha – bicí, Jan Steinsdörfer – piano), výslednou zvukovou podobu skladbě vtiskl zkušený producent a spoluautor Pele Loriano v Zurichu, mastering pak vznikl ve Švédsku.

Zpěvačka, která mimo jiné excelovala jako host na Tour de léto Marka Ztraceného, zazpívala Martě Kubišové k narozeninám v pořadu 7 pádů Honzy Dědka, v Lucerně na Poctě Haně Zagorové, na Karlštejně s Královnami popu nebo divákům Oktagonu na Štvanici v rámci halftime show, nový singlem zároveň startuje další etapu své kariéry. Prim by během ní měla hrát v textech písní její mateřština, ale nehodlá zanevřít ani na angličtinu. Leccos o tom ostatně napovídá okruh spolupracovníků, s nimiž tvoří další nové skladby. Najdeme mezi nimi jak domácí mladé autory a producenty, tak i některá zvučná jména. Když pak přijde na hudební výlety za hranice, zeměmi zaslíbenými by měly být především Anglie a Švýcarsko. Konkrétní jména si Elizabeth ale zatím nechává pro sebe.

„Po Plánu B mám připravené další skvělé písně. Jsou sice nyní v angličtině, ale polovina z nich bude mít i český text. Velmi hezky se mi pracuje na hudbě v cizině. Mám pocit, že se lépe otevřu lidem, kteří mě neznají a já neznám je, tudíž se s nimi setkávám bez předsudků, a to mi vyhovuje. Ale i doma jsem našla několik báječných hudebních parťáků,“ dodává talentovaná zpěvačka, jejíž smělé plány písmenem B rozhodně nekončí.
Tina
(Martina )
úterý 2. 4. 2024 15:00
, Martina . 2024. ELIZABETH KOPECKÁ má Plán B!. Vychytané.cz. [Online] 2. 4. 2024. [Citace: 15. 7. 2024.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=14381. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/ELIZABETH-KOPECKÁ--ma-Plan-B!
Reklama. Chcete ji také?
Reklama. Chcete ji také?
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.102s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2024
Vaše IP: 35.172.230.21
Serverový čas: pondělí 15. července 2024 00:13