Reklama. Chcete ji také?
Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!
Reklama. Chcete ji také?

Plni energie kapely CITRON znovu na vinylu!

Legendární hard & heavy nahrávka vychází v novém remasteru na LP 180 g
Přidat na Facebook
V pořadí druhá a první česky zpívaná řadovka Plni energie ostravské kapely Citron se v době svého vydání v roce 1986 stala na tuzemské rockové scéně senzací. Nejenže šlo o první oficiální heavy metalové album v tehdejším Československu, které se stovkami tisíc kusů prodaných nosičů slavilo nebývalý (a možná i trochu nečekaný) úspěch. Deska, jež následně vyšla i v exportní anglické verzi Full of Energy, navíc vynesla Citron v roce 1986 v anketě Zlatý slavík na druhé místo hned za slovenský Elán (o dva roky později pak ostravské partě patřilo dokonce místo nejvyšší). Nyní, necelé čtyři dekády po prvním vydání, se tato v mnoha ohledech legendární nahrávka dočkala výpravné vinylové reedice.Aktuální vydání alba, které plně dostává svému názvu a vzniklo v jedné z nejklasičtějších sestav Citronu, tedy Radim Pařízek (bubeník a leader kapely), Stanislav Hranický (sólo zpěv), Jaroslav Bartoň a Jindřich Kvita (kytary, zpěv), Václav Vlasák (baskytara, zpěv), potěší všechny příznivce řízné muziky nový remasterem renomovaného studia SONO DOUPĚ RECORDS i rekonstrovaným obalem doplněným o kompletní texty a dobové fotografie. Patřičná „heavy“ gramáž samotného vinylu je pak pomyslnou třešinkou na dortu nově reedované desítky energických songů jako Ocelové srdce, Rock, Rock, Rock!, Nechoď dál nebo Vzpomínky.

ěkteré ze zmíněných pecek navíc můžete slyšet také live v rámci aktuálního turné Síla návratů tour 2024, které odstartovalo 1. března v pražské Meetfactory a stávající sestavu Citronu na něm doplní i bývalí členové Jaroslav Bartoň a Václav Vlasák. Více informací k jednotlivý koncertům i další aktuality z tábora legend československé hard & heavy scény najdete na webu www.citron-group.cz nebo na oficiálním Facebooku kapely.
Tina
(Martina )
středa 6. 3. 2024 15:00
, Martina . 2024. Plni energie kapely CITRON znovu na vinylu!. Vychytané.cz. [Online] 6. 3. 2024. [Citace: 15. 7. 2024.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=14372. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Plni-energie-kapely-CITRON--znovu-na-vinylu!
Reklama. Chcete ji také?
Reklama. Chcete ji také?
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.092s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2024
Vaše IP: 35.172.230.21
Serverový čas: pondělí 15. července 2024 01:17