Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Česká kapela TAK CO? vydala videoklip vytvořený pomocí AI

Skupina TAK CO? oznámila pondělní vydání vizuálního zpracování svého posledního singlu "V hotelu Belvedere". Co to dělá z tohoto klipu něco víc než obvyklé hudební video? Je to dílo umělé inteligence.
Přidat na Facebook
S pomocí pokročilé technologie umělé inteligence, konkrétně systému GEN2, Midjourney 5.2, byl klip vytvořený filmařem a režisérem Petrem Salabou. Tato inovativní kombinace hudebního umění a umělé inteligence představuje nový krok ve světě tvorby videoklipů.

Petr Salaba, známý svými experimenty s filmem a technologiemi, použil AI k vytvoření vizuálního doprovodu, který se podřizuje hudebnímu rytmu a atmosféře skladby "V hotelu Belvedere". Výsledkem je hypnotický zážitek, který diváka zasáhne na nový, nečekaný způsob.

Člen kapely David Hrbek k tomu říká: „Po klasicky animovaném videoklipu Chodí sem i doktor Foltýn a lyric videu k písni Podzim, kterou nám produkoval Honza Ponorka Ponocný, jsme chtěli vyzkoušet něco nového. A vzhledem k povaze skladby, která je o toužení a citové nenaplněnosti, jsme si v kapele říkali, že by bylo zajímavé, jak by se k tomuto tématu vztáhla umělá inteligence, o níž jako laici nevíme téměř nic. A tak jsme se dostali k Petrovi, který se tohoto úkolu ujal.“Autor klipu Petr Salaba dodává: „Zvolil jsem noirovou atmosféru deště, stínů a neonů, nejen protože se hodí k písni, ale i je to něco, co systémy na syntézu obrazu zvládají překvapivě dobře. Nástroj na simulaci obecných fyzikálních jevů v tomto případě umožňuje emoce. Je to i tím, že se tyto optické principy bezpečně opakují v trénovacích datech, ze kterých umělá inteligence vychází. Přestože je naše neon noirová atmosféra sensuální, samo o sobě by to byla digitální náhražka klasických motivů, které se v kinematografii objevují přes 80 let. Samotný text písně explicitně nezmiňuje nic o nových technologií, ale je tam silný motiv odloučení a niterné touze po kontaktu s druhým člověkem. A tak mě rychle napadl motiv virtuální reality. Ta může hořkosladce naplnit všechna přání, ale zároveň mrazivě ukazuje nějakou esenciální prázdnotu, kterou před nás staví. Baví mě i výsledná syntetická anachroničnost, od sexy šerosvitu ze 40. let, přes dekadentní osmdesátkové barvy až po pointu se současnými VR brýlemi. Technologicky jsem použil kombinaci nástrojů Stable Diffusion, Midjourney a Gen 2, které umí z textového zadání syntetizovat statický obraz a poté ho s velkou mírou náhody rozpohybovat. Nepoužil jsem žádnou konkrétní vizuální předlohu ani klasické animační postupy. Podobným způsobem vznikl i můj právě dokončený půlhodinový film Scalespace, který je o tom, jak se v různých časových škálách harmonicky propojuje genetika, kultura a technologie. Snímek měl koncem října premiéru na Mezinárodním festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava a pak bude k vidění na speciální distribuci v kinech i v dalších městech.“

Skupina TAK CO? se proslavila svým jedinečným hudebním stylem, a tento experiment s umělou inteligencí je dalším krokem ve směru kreativity a originality. "V hotelu Belvedere" již oslovil posluchače svým návykovým zvukem, a nyní s vizuálním doprovodem vytvořeným pomocí AI má píseň ještě hlubší rozměr.

Klip bude k dispozici na všech hlavních hudebních platformách a fanoušci si mohou užít unikátní spojení hudby a umělé inteligence. Skupina TAK CO? opět ukazuje, že umění nemá hranice a může nás stále překvapovat.

Web: www.takco.cz

Tato tisková zpráva byla vytvořena umělou inteligencí, vyjma hlavního titulku zprávy a citací. Autorům přišlo stylové vydat hudební videoklip vytvořen AI a zároveň k tomu nechat AI napsat tiskovou zprávu.
Tina
(Martina )
pátek 3. 11. 2023 08:00
, Martina . 2023. Česká kapela TAK CO? vydala videoklip vytvořený pomocí AI. Vychytané.cz. [Online] 3. 11. 2023. [Citace: 11. 12. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=14317. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Ceska-kapela-TAK-CO?-vydala-videoklip-vytvoreny-pomoci-AI
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.104s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 44.220.249.141
Serverový čas: pondělí 11. prosince 2023 07:17