Reklama. Chcete ji také?
Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Film Dvě slova jako klíč míří do kin

ZLÍN - Ve čtvrtek 27. července bude mít premiéru v kinech nový český film Dana Svátka, Dvě slova jako klíč, natočený podle stejnojmenné knihy spisovatele Josefa Formánka.
Přidat na Facebook
Ve zlínském multiplexu Golden Apple Cinema jej v 19:00 hodin oficiálně uvedou samotní tvůrci. Film s hvězdným obsazením se totiž natáčel hned na několika místech v centru Zlína.

Dvě slova jako klíč jsou volným pokračováním úspěšného filmu Úsměvy smutných mužů. Ve filmu se tentokrát odvíjí osudy různých lidí na několika kontinentech, které se postupně prolínají, až se nakonec spojí v jeden příběh. „Náš nový film vypráví emotivní příběh o věčném, a pro Josefa Formánka velmi zásadním, hledání smyslu života, vlastních kořenů a duchovní identity. Je to film o vině, svědomí a smíření s těmi, co by nám měli být v životě nejblíže,” uvedl režisér Dan Svátek.

Herec David Švehlík o filmu řekl, že je vyjímečný tím, že vůbec vznikl. „Natáčení se několikrát odkládalo kvůli tenkrát složitýmu období plného omezení. Nicméně nakonec se to uskutečnilo, což bylo v té situaci až nevídaný. Neskutečná poklona Danovi, že se to nakonec podařilo natočit,“ popsal komplikace při natáčení David Švehlík, představitel filmového Josefa Formánka, který ale tentokrát není ústřední postavou příběhu.

Hlavním protagonistou filmu Dvě slova jako klíč je totiž jiná postava z Úsměvů smutných mužů - výtvarník Tomáš v podání Ivana Fraňka. Ten už se objevil nejen v několika jiných Svátkových filmech, ale i v oscarové Velké nádheře Paola Sorrentina, Válce policajtů s Gerardem Depardieuem či v Anně Luca Bessona.

„Stejně jako všechny postavy filmu prochází i postava Tomáše životem, který ji staví do cesty otázky, na které hledá odpověď. A je myslím na divácích posoudit, do jaké míry jsme byli pravdiví a schopní tyto postavy vykreslit, oživit,“ přiblížil svoji postavu herec Ivan Franěk. Při natáčení ve Zlíně právě on strávil několik natáčecích dnů.

Ve snímku se představí i další známí herci českého i světového filmu – francouzská legenda Pierre Richard, polská hvězda Daniel Olbrychski, herečky Diana Dulínková a Jana Nagyová, Jaroslav Dušek, japonský herec Gen Seto a další. Do Zlína na premiéru filmu v Golden Apple Cinema v OZC Zlaté jablko dorazí ve čtvrtek autor knižní předlohy Josef Formánek, režisér filmu Dán Svátek a kameraman Jakub Šimůnek.

Film se natáčel v celé řadě lokací po celém světě jako například ve Francii, New Yorku, Japonsku, Indonésii, Indii, Dánsku, Himalájích či na ostrově Siberu, ale také ve Zlíně, kde vznikla podstatná část filmu. „Ve zlínských lokacích natáčení v říjnu roku 2021 odstartovalo a probíhalo během sedmi natáčecích dnů,“ uvedl Martin Gazda za společnost IS Produkce, která se podílí na koprodukci filmu společně se Statutárním městem Zlín a Filmovým uzlem Zlín. „Diváci tak v kině uvidí bývalý baťovský areál, prostory Krajské nemocnice Tomáše Bati, Obchodního domu, jeden z bytů Morýsových domů a další záběry z ulic města Zlína,“ upřesnil Martin Gazda.

Hudbu k filmu Dvě slova jako klíč napsal Norbi Kovács. Titulní píseň nazvanou The Stripped Soul složili a nazpívali Dan Bárta, Jen Hovorka a Endru.

Film Dvě slova jako klíč produkuje společnost Holiday Films a s koproducenty: IS Produkce Ekosféra Vision, Filmový uzel, Magazín Koktejl, Statutární město Zlín, Galen Clinic, Česká televize, SPŠK, PS Forwarding, Povalač, ČPA. Generálním partnerem je společnost Centropol. Film je také spolufinancován Zlínským krajem. Do kin vstupuje ve čtvrtek 27. července 2023.

Zdroj: Kateřina Martykánová
Tina
(Martina )
středa 26. 7. 2023 14:00
, Martina . 2023. Film Dvě slova jako klíč míří do kin. Vychytané.cz. [Online] 26. 7. 2023. [Citace: 21. 2. 2024.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=14268. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Film-Dve-slova-jako-klic-miri-do-kin
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.082s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2024
Vaše IP: 44.192.15.251
Serverový čas: středa 21. února 2024 16:01