Reklama. Chcete ji také?
Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!
Reklama. Chcete ji také?

Slovácké léto bavilo už pošestnácté

V Uherském Hradišti v neděli skončil 16. ročník desetidenního festivalu sportu, hudby a zábavy Slovácké léto. V průběhu více než týdne se odehrála desítka koncertů, téměř dvacítka turnajů pro stovky sportovců a spousta doprovodného programu včetně novinek, které se u desetitisíců návštěvníků setkaly s úspěchem.
Přidat na Facebook
Festival plný rockových koncertů letos netradičně zahájily tóny symfonické básně Vltava Bedřicha Smetany, když v pátek 30. června vystoupily přímo na Masarykově náměstí děti ze ZUŠ Uherské Hradiště pod vedením Veroniky Kaštánkové. Následovala atraktivní módní přehlídka plavek, spodního prádla a sportovního oblečení.

Už v sobotu 1. července dopoledne si svou premiéru na Slováckém létě odbyly Trhy UH – v Jezuitské zahradě se sešla více než čtyřicítka prodejců kvalitních lokálních produktů a za příjemného počasí si tam našly cestu stovky návštěvníků. Přesně o týden později se tamtéž uskutečnil Mint Market – populární trhy s výrobky mladých nadějných designérů se v Uherském Hradišti v rámci Slováckého léta konaly vůbec poprvé.

„Naším cílem je, aby ožilo celé město a každý návštěvník si na Slováckém létě našel to, co ho bude bavit. Trhy UH i Mint Market toto splnily na výbornou,“ měl radost zakladatel festivalu Marek Pochylý.

„Hradiště, máš moje srdce,“ vzkázal Kapitán Demo

Nejnavštěvovanější částí Slováckého léta bývají koncerty na Masarykově náměstí, které jsou přístupné zdarma, a pravidelně nabízí špičku české a slovenské hudební scény. Letos Slovácké léto hostilo Mňágu a Žďorp, Tabák – Kabát revival, Argemu, Polemic nebo Focus Rock. Potřetí se na Slovácké léto s velkým úspěchem vrátil Pokáč, po dlouhých letech organizátoři splnili přání fanoušků a do Uherského Hradiště přivezli slovenskou kapelu IMT Smile. Premiéru měl na Slováckém létě i Kapitán Demo.

„Jsem nadšený. Všechno funguje, jsou tady skvělí lidi. Hradiště, máš moje srdce,“ řekl Kapitán Demo, pod jehož obrovitou maskou se skrývá hudebník Jiří Burian.

„Každý večer se nám podařilo kompletně zaplnit náměstí, počty návštěvníků koncertů tak jdou do desetitisíců,“ prozradil Marek Pochylý.

Turnaje přilákaly téměř tisícovku sportovců

Slovácké léto letos opět nabídlo pestrou škálu sportovních aktivit od beachvolejbalového turnaje pro profesionály přes běhy, cyklistiku, spikeball nebo pétanque až po šifrovačku či Nordic Walking. Nechyběly ani dětské dny plné aktivní zábavy, sportovní příměstský tábor, hromadná in-line vyjížďka podvečerním městem, možnost půjčit si koloběžku, absolvovat Fitness Day nebo Jumping Maraton.

„Slovácké léto bývá jediný turnaj u nás, který má centrkurt na náměstí, občas snad jen mistrovství republiky. Na české poměry je Slovácké léto opravdu unikát. My hráči jsme moc rádi, že aspoň jeden takový turnaj v Česku máme,“ pochvaloval si Český pohár mužů v beachvojebale Matyáš Džavoronok, který si spolu s parťákem Václavem Berčíkem odvezl z Uherského Hradiště bronz.

Více než 140 000 na benefici, tři Ceny Slováckého léta

Na Slovácké léto se letos vrátily benefiční večery. Při koncertech Polemic a kapitána Dema vybírali organizátoři dobrovolné vstupné na podporu dvou dětí z regionu – Nelinka získala 54 176 a Míra 73 524 korun na rehabilitaci a kvalitnější život. Částku od návštěvníků vždy znásobil partner benefičního večera – u Nelinky Kansai Helios a u Míry Ray Service. Spolu s kompletním startovným z beachvolejbalového turnaje CZ Mix Amatér (13 600 Kč), které organizátoři každoročně posílají České olympijské nadaci, letos Slovácké léto přispělo na dobrou věc 141 300 korunami. Za celou dobu trvání už festival získal díky benefičním aktivitám více než 1 milion korun.

Český národní registr dárců dřeně se stává součástí Slováckého léta pravidelně. „Letos jsme získali sto tři nové naděje na život,“ prozradila Xenie Mráčková z projektu Radost až na kost, který pro Registr dárce na Slováckém létě zapisoval.

Festival má také tři nové laureáty Ceny Slováckého léta. Za celoživotní přínos sportu ji svému otci Miroslavu Kadlecovi, bývalému fotbalovému reprezentantovi, předal Michal Kadlec, kapitán 1.FC Slovácko. Druhým oceněným sportovcem je Janek Vajčner, neúnavný propagátor Nordic Walkingu, který měl letos pod patronátem závod Nordic Walking Rochusing. Cenu Slováckého léta za celoživotní přínos v oboru dárcovství kostní dřeně získala Zdena Wasserbauerová.

Sedmnáctý ročník Slováckého léta proběhne v termínu 28.6.-7.7.2024.

Zdroj Petra Kučerová
Foto: Kateřina Nosková
Tina
(Martina )
úterý 11. 7. 2023 06:00
, Martina . 2023. Slovácké léto bavilo už pošestnácté. Vychytané.cz. [Online] 11. 7. 2023. [Citace: 19. 7. 2024.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=14253. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Slovacke-leto-bavilo-uz-posestnacte
Reklama. Chcete ji také?
Reklama. Chcete ji také?
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.08s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2024
Vaše IP: 35.172.230.21
Serverový čas: pátek 19. července 2024 02:37