Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Letní hudební akademie Kroměříž se blíží

Kroměříž opět ožije klasickou hudbou. V termínu od 18. do 25. srpna nabídne mladým hudebníkům výuku pod vedením špičkových interpretů klasické hudby, ale také atraktivní program pro veřejnost.
Přidat na Facebook
Doprovodný program přinese koncert s dvěma dirigenty, barokní ansámbl, přednášky i mimořádné výkony umělců. Publiku se tak kromě dirigenta Tomáše Netopila představí například Fedor Rudin, Jiří Vodička nebo Barbara Maria Willi. Vstupenky jsou již v prodeji na webu akademie.

Mezinárodní Letní hudební akademie slibuje i letos mladým hudebníkům z devíti zemí světa opět program plný hudby, nevšedních zážitků a nových hudebních zkušeností sdílených se špičkovými interprety klasické hudby. Mezi lektory akademie se tentokrát poprvé zařadí i zpěvák Adam Plachetka. Nebude ovšem tradičně chybět ani světově proslulá violoncellistka žijící v Dánsku, Michaela Fukačová, klavírní virtuos Ivo Kahánek, violista Pavel Nikl nebo generální ředitel České filharmonie David Mareček, který povede studium pro hudební manažery. Výuku korepetitorů potom zaštítí Zdeněk Klauda.

Kromě nich přinese letošní akademie a festival i další zajímavá jména. Představí se zde totiž hned čtyři koncertní mistři špičkových orchestrů. Sólisté a koncertní mistři České filharmonie - Jan Mráček coby lektor a Jiří Vodička jako interpret. Vídeňské symfoniky na stejné pozici zastupuje špičkový slovenský houslista Dalibor Karvay. A čtveřici doplní i jeden z nejzajímavějších světových houslistů a nyní také lektor akademie, Fedor Rudin, který také v minulosti zaujímal první židli u Vídeňských filharmoniků.

Během doprovodného programu akademie čeká milovníky klasické hudby například slavnostní symfonický koncert Svěcení domu, který připravují organizátoři na neděli 20. srpna ve zrekonstruovaných prostorách Sněmovního sálu Arcibiskupského zámku. Koncert představí kromě skvělých výkonů trojice nejlepších studentů z loňského ročníku také jednu raritu. „Ve vedení orchestru vystřídá v průběhu večera elitního světového dirigenta a uměleckého šéfa kroměřížské akademie, Tomáše NETOPILA, houslista a také dirigent Fedor Rudin,“ upozornila výkonná ředitelka Jana Kubáčová a pozvala i na další program festivalu Hudební Kroměříž: „Nevšední bude i barokní koncert, který nabídne pohled do zdejšího mimořádného hudebního archivu, po letech se s poutavou přednáškou vrátí profesor Cyril Höschl, Operní gala představí žáky světového pěvce Adama Plachetky a uvedena bude skladba Jiřího Pavlici.“

Vstupenky na koncerty jsou v prodeji a dají se pořídit výhradně on – line, prostřednictvím webu www.hudebnikromeriz.cz, kde je také kompletní program koncertů, besed a dalších akcí. Týden před začátkem festivalu Hudební Kroměříž bude možné vstupenky zakoupit také v kanceláři ZUŠ Kroměříž.

6. ročník Letní hudební akademie a festival klasické hudby Hudební Kroměříž se koná od 18. do 25. srpna 2023.

PROGRAM pro veřejnost

17. 8. Barocco frizzante / účinkuje barokní orchestr Collegium Colloredo & hosté/

19. 8. Návrat Antonína Dvořáka - J. Vodička /housle/ a D. Mareček /klavír/

20. 8. Svěcení domu / slavnostní symfonický koncert/

FBM Zlín, laureáti LHAK, Tomáš Netopil - dirigent, Fedor Rudin – dirigent

L. van Beethoven, W. A. Mozart, P. I. Čajkovský

21. 8. Přednáška prof. Cyrila Höschla

Budoucí mistři I. /koncert mladých umělců LHAK/

22. 8. Budoucí mistři II. /koncert mladých umělců LHAK/

23. 8. Operní gala / pěvecká třída A. Plachetky/

24. 8. Budoucí mistři III. & akademický komorní orchestr

Více informací na www.academykromeriz.com

Zdroj: Kateřina Martykánová
Tina
(Martina )
středa 28. 6. 2023 15:30
, Martina . 2023. Letní hudební akademie Kroměříž se blíží. Vychytané.cz. [Online] 28. 6. 2023. [Citace: 26. 9. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=14249. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Letni-hudebni-akademie-Kromeriz-se-blizi
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.103s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.235.188.113
Serverový čas: úterý 26. září 2023 23:51