Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Vesna po úspěchu na Eurovizi vydává EP Muzika a nový videoklip

Dívčí kapela Vesna nedlouho po mimořádném úspěchu v mezinárodní hudební soutěži Eurovize vydává nové EP s názvem Muzika. Čtyři popové písně propojuje rap, folklor a tematika slovanství, jež Vesna ve své tvorbě dlouhodobě oslavuje.
Přidat na Facebook
Na EP Muzika nechybí ani akustická verze skladby My Sister’s Crown, kterou si Vesna získala posluchače Eurovize po celém světě a jejich hlasy skupinu vynesly do první desítky v konkurenci téměř čtyřicítky zemí. Křest EP Muzika spojený s akustickým koncertem se odehrál v Rajské zahradě jedinečného prostoru Gabriel Loci na pražském Smíchově. S novou nahrávkou Vesna zároveň představuje videoklip k jedné z písní na EP s názvem Hej mami. Ta je výpovědí, jak se bránit proti negativním komentářům na sociálních sítích.Hudební skupina Vesna je jedinou ženskou kapelou v České republice, která propojuje současný pop a rap s výraznými folklórními prvky, a která oslavuje ženskost a slovanství. Vesnu založila v roce 2016 zpěvačka, skladatelka a textařka Patricie Kaňok Fuxová, skupinu dále tvoří houslistka a vokalistka Bára Juránková, klávesistka Olesya Ochepovskaya, bubenice Markéta Mužátková a baskytaristka Tereza Čepková. Debutové album Pátá bohyně vyneslo Vesně nominaci na objev roku v cenách Anděl 2018. Nejnovějším úspěchem je účast v mezinárodní hudební soutěži Eurovision Song Contest, kam Vesnu vyslalo hodnocení poroty i hlasy od fanoušků v národním kole. V mezinárodním finále, kde o vítězích rozhodovaly hlasy zahraničních posluchačů, se Vesna radovala z desátého místa, což je druhé nejlepší umístění pro českého zástupce v historii soutěže. V Eurovizi zaujala mezi 37 soutěžícími zeměmi.

EP Muzika vydala Vesna den po mimořádném úspěchu ve finále Eurovision Song Contest. Novinku skupina pokřtila v jedinečném prostoru Gabriel Loci, kde už dříve vznikl klip k soutěžní písni z Eurovize My Sister’s Crown. Na nové EP nahrála Vesna akustickou verzi této skladby, v níž zazní text v několika slovanských jazycích. Kmotry novinky se v smíchovském Gabriel Loci stali Karel Janeček a Lilia Khousnoutdinova, kteří společně dlouhodobě podporují české umění a kulturu. „S Lilií nás spojuje přátelství a také zájem o slovanství a ženskou tématiku. Karel se nás rozhodl podpořit na cestě do finále Eurovize a díky jeho podpoře jsme mohly reprezentovat Českou republiku v té nejvyšší kvalitě. Proto jsme o pokřtění požádali právě je,“ vysvětlila Vesna.

Poselství písně Hej mami sděluje Vesna i prostřednictvím nového videoklipu. „S negativním hodnocením a hejty se mohou setkávat nejen tvůrci, ale také dospívající. Anonymita internetu člověku dává pocit, že je neviditelný a klipem jsme chtěly ukázat, že za ‚exponátem‘, který vidíme ve známých osobnostech, jsou úplně obyčejní lidé. Klipem jsme chtěly vyjádřit myšlenku #thinktwicebeforeyouhate, abychom si takové hodnocení ostatních raději rozmysleli,“ vysvětluje skupina Vesna. Režie klipu se ujala Zuzana Zizoe Akopjan Veselá, scénář a vizuální podobu mu dodala houslistka Bára Juránková. Prvních úspěchů se videoklip dočkal jen den po svém uvedení, kdy se dostal do top trendů na YouTube a záhy nasadilo novinku do vysílání Fajn Radio.

EP Muzika předchází plnohodnotné desce, kterou se Vesna chystá vydat na podzim. Pokřtí ji během turné se zastávkami v Praze, Brně a Ostravě.

Foto: Milan Vopálenský
Tina
(Martina )
čtvrtek 22. 6. 2023 08:00
, Martina . 2023. Vesna po úspěchu na Eurovizi vydává EP Muzika a nový videoklip. Vychytané.cz. [Online] 22. 6. 2023. [Citace: 27. 9. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=14247. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Vesna-po-uspechu-na-Eurovizi-vydava-EP-Muzika-a-novy-videoklip
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.065s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.235.188.113
Serverový čas: středa 27. září 2023 00:38