Reklama. Chcete ji také?
Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!
Reklama. Chcete ji také?

Zlín Film Festival vyhlásil vítězné filmy

ZLÍN – 63. ročník Zlín Film Festivalu je u konce. Letošní přehlídka filmů pro děti a mládež od 1. do 7. června představila celkem 132 soutěžních snímků. Odborné i dětské poroty už vynesly svůj verdikt – jako nejlepší vybraly a Zlatými střevíčky ocenily filmy To je hustý, kámo, Svět podle Georgie, Delegace a Krab.
Přidat na Facebook
Posledních sedm dní se Zlín stal hlavním městem filmu pro děti a mládež. Už po třiašedesáté přivítal zástupce kinematografie z celého světa, kteří se svými celovečerními, animovanými i dokumentárními filmy soutěžili v šesti kategoriích. Na slavnostním galavečeru, který 7. června celý festival uzavřel, pak byly vyhlášeny vítězné filmy. Ceremoniál mohli sledovat nejen diváci v sále, ale i na obrazovkách ČT art.

Zlatý střevíček za nejlepší celovečerní film pro děti získal německý snímek To je hustý, kámo, v kategorii filmů pro dospívající byl oceněn britský Svět podle Georgie a jako nejlepší celovečerní film pro mládež porota vybrala polsko-izraelsko-německý snímek Delegace. Společná mezinárodní porota dětí a dospělých pro krátký animovaný film Zlatým střevíčkem ocenila polsko-francouzský film Krab.

Hned dvěma cenami ze Zlína se mohou pochlubit tvůrci norského filmu Titina, psí polárnice, švédského Forever a australského snímku Krajina uvnitř. Z české tvorby zabodoval studentský dokument Všechno v pořádku, brambory na řádku.

Z rukou prezidenta Zlín Film Festivalu Čestmíra Vančury převzala Zlatý střevíček za mimořádný přínos kinematografii pro děti a mládež česká herečka Zlata Adamovská.

Zlínský festival, to ale nejsou jenom filmy, ale i celková atmosféra, která vždy ovládne celé město. „Jsme rádi, že se nám opět ve Zlíně podařilo připravit atraktivní program, který zaujal malé i velké návštěvníky. S potěšením jsme sledovali zaplněné kinosály, parky, ulice a náměstí,“ uvedl Čestmír Vančura. „V první polovině nám přálo počasí více, po krásném víkendu nastoupily deštivé dny, ovšem i tak si k nám lidé cestu našli.“

Zájem diváků potvrzují také čísla návštěvnosti. Festival přivítal 2 763 akreditovaných hostů. „Do kin na filmová představení zavítalo k 6. dni festivalu 23 000 diváků. Doprovodný program pak za celý týden přilákal na sto tisíc lidí,“ potvrdila výkonná ředitelka Jarmila Záhorová. Letošní novinkou byl například seriál talk show Život je takovej, kde se osobnosti zpovídaly ze svých životních karambolů.

Zlín je v období festivalu tradičně cílem školních výletů. „Letos nás navštívilo 627 školních kolektivů, z toho 49 z mimozlínských škol. A filmových i jiných workshopů se zúčastnilo téměř 2 200 dětí,“ doplnila Jarmila Záhorová.

Festival nabídl publiku filmy z tradičních i netradičních zemí, od Norska přes Kanadu až po Peru nebo Katar. „Vůbec poprvé mohli naše projekce sledovat i lidé v pražském kině Atlas,“ uvedla umělecká ředitelka Markéta Pášmová.

Definitivní tečku za letošním ročníkem festivalu udělají Mikulovské ozvěny od 13. do 15. června. Na 64. Zlín Film Festival se mohou návštěvníci těšit od čtvrtka 30. května do středy 5. června 2024.Zdroj: Kateřina Martykánová
Tina
(Martina )
čtvrtek 8. 6. 2023 11:00
, Martina . 2023. Zlín Film Festival vyhlásil vítězné filmy. Vychytané.cz. [Online] 8. 6. 2023. [Citace: 12. 7. 2024.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=14239. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Zlin-Film-Festival-vyhlasil-vitezne-filmy
Reklama. Chcete ji také?
Reklama. Chcete ji také?
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.135s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2024
Vaše IP: 44.200.140.218
Serverový čas: pátek 12. července 2024 19:41