Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Více než tisíc Baníkovců přijelo do Zlína

Mimořádná bezpečnostní opatření provázela nedělní fotbalové utkání mezi Baníkem a Zlínem. Naši velitelé do této rizikové akce nasadili asi dvě stovky policistů, včetně jízdního oddílu a psovodů.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
FC Tescoma Zlín vs. Baník Ostrava
neděle 26. října 2008 20:00
(konec +- pondělí 27. října 2008 03:00)
Fotbalový stadion Letná
Zlín (CZ)
Do Zlína přijelo asi třináct stovek fanoušků ostravského fotbalového klubu. Čtyři stovky z nich přijely vlakem, další osobními auty nebo autobusy, které vypravil klub. Ve Zlíně je kordon policistů doprovodil od vlakového nádraží až ke stadionu, kde jsme je přenechali bezpečnostní agentuře. Policisté čekali v okolí stadionu a monitorovali situaci ve městě. Do hlediště bychom vstoupili až v případě žádosti hlavního pořadatele ve chvíli, kdy by členové agentury fanoušky nezvládli.

V průběhu utkání Baníkovci rozbili několik sedaček, poničili ploty a na hrací plochu házeli dýmovnice. Kouře jedné z nich se nadýchal hasič, k vážnějšímu zranění ale podle všeho nedošlo. Nakonec na policii skončili čtyři fanoušci. Jeden z nich se bude zpovídat z trestného činu výtržnictví, protože agresivně napadl několik domácích diváků. Uviděli ho a zadrželi naši kriminalisté, kteří se na stadionu vmísili do řad diváků. Další tři Baníkovci dostali pokutu za přestupky. Byl to například starší muž, který na tribuně domácích polil pivem ženu a jejího desetiletého syna.

Po skončení utkání museli policisté hlídat skupinky ostravských fanoušků, které se trousily po městě. Vlak ze Zlína odjížděl až před půlnocí. Další hodinu jsme je udrželi pod kontrolou v Otrokovicích. Odtud jel mezinárodní lůžkový rychlík, ke kterému byly připojeny čtyři vagony určené pro Baníkovce.

Škody na stadionu si fotbalový klub vyčíslí až v následujících dnech.

Zdroj: TZ PČR OŘ Zlín, Jana Bartíková
.Štěpán
(Štěpán Prachař)
pondělí 27. 10. 2008 12:00
Prachař, Štěpán. 2008. Více než tisíc Baníkovců přijelo do Zlína. Vychytané.cz. [Online] 27. 10. 2008. [Citace: 28. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=1422. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Vice-nez-tisic-Banikovcu-prijelo-do-Zlina
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.104s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.239.75.52
Serverový čas: pondělí 28. listopadu 2022 13:49