Reklama. Chcete ji také?
Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!
Reklama. Chcete ji také?

Antonie Formanová a Vojta Vodochodský budou letošními Young Stars Zlín

ZLÍN – Představitele mladé generace, u nichž dramaturgové festivalu odhadují slibnou hereckou budoucnost, budou letos na Zlín Film Festivalu reprezentovat Antonie Formanová a Vojtěch Vodochodský. S dvojicí českých Young Stars návštěvníci festivalu mohou setkat například v kině, při sázení festivalového stromu, na červeném koberci nebo jen tak v ulicích festivalového Zlína.
Přidat na Facebook
Speciální projekt zlínského festivalu Young Stars vznikl v roce 2016 cílem představit mladé herce, kteří mohou oslovit mladé diváky, inspirovat je a být pro ně motivací. „Antonie Formanová má už za sebou velké role v televizních filmech Dukla 61 a Balada o pilotovi. Za svůj debut na filmovém plátně v roli Milady ve filmu Okupace získala nejprestižnější domácí cenu Český lev za rok 2021,“ zdůvodnila volbu Antonie umělecká ředitelka Zlín Film Festivalu Markéta Pášmová a dodala, že právě film Okupace bude uvedený v rámci 63. Zlín Film Festivalu.

Čtyřiadvacetiletá herečka, která pochází ze známé umělecké rodiny, přiznává, že na slávu si teprve zvyká. „Občas mě lidé už poznávají, pochválí nějaký projekt, či mou práci, nebo chtějí podpis a nebudu lhát, že takové chvíle mě těší, nebo minimálně se začervenám,“ uvedla Antonie Formanová a dodala, že není úplně typ člověka, kterého by na tom, co dělá, lákala nejvíc sláva. Antonie se na festival do Zlína chystá letos poprvé. Pro Vojtěcha Vodochodského však účast na festivalu nebude novinkou. „Zlín Film Festival jsem si moc oblíbil. Byl jsem tam minulý rok poprvé společně s Honzou Nedbalem a Oskarem Hesem,“ vzpomínal na návštěvu Zlína Vojtěch Vodochodský. „Říkal jsem si, že by bylo fajn, kdybych sem jednou taky přijel jako “young star”, a rok na to to dopadlo. Hned jsem se Oskarovi a Honzovi musel pochlubit,“ doplnil s úsměvem.

Za hvězdu se Vojtěch Vodochodský zatím nepovažuje, přestože si už zahrál v řadě seriálů jako je Případ Roubal, Ochránce, Pozadí událostí, Král Šumavy a mnoha dalších. „Výrazněji na sebe upozornil v roce 2022 ztvárněním postavy Petra Sepešiho v minisérii Iveta. Za zmínku však jistě stojí i jeho role v oceňovaných filmech Arvéd a Banger,“ vysvětlila Markéta Pášmová a dodala, že také snímek Banger bude součástí filmového programu festivalu.

Letošní festivalové Young Stars budou mít možnost návštěvníci potkat během festivalového víkendu přímo na projekcích uvedených snímků, ale také na mnoha místech ve Zlíně. V pátek 2. června zasadí strom v rozrůstající se festivalové aleji Univerzitního parku, projdou se také po

červeném koberci před Kongresovým centrem Zlín, zúčastní se autogramiád ve Zlatém jablku nebo budou hosty Vladimíra Kroce ve Festival Café na náměstí Míru.

63. Zlín Film Festival se uskuteční od 1. do 7. června 2023.

Více na www.zlinfest.czZdroj: Ing. Kateřina Martykánová
Tina
(Martina )
neděle 26. 3. 2023 08:00
, Martina . 2023. Antonie Formanová a Vojta Vodochodský budou letošními Young Stars Zlín. Vychytané.cz. [Online] 26. 3. 2023. [Citace: 18. 5. 2024.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=14194. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Antonie-Formanova-a-Vojta-Vodochodsky-budou-letosnimi-Young-Stars-Zlin
Reklama. Chcete ji také?
Reklama. Chcete ji také?
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.121s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2024
Vaše IP: 3.239.95.36
Serverový čas: sobota 18. května 2024 17:44