Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Dva ze tří pachatelů znásilnění z Otrokovic dopadeni

Pamatujete, jak jsme 22. srpna zveřejnili článek o znásilnění v Otrokovicích? Dva z nich už jsou za katrem! Víc v článku.
Přidat na Facebook
Předcházející článek o znásilnění je zde.

Na oba dva z těchto zadržených soud uvalil vazbu, což v praxi znamená to, že "si už jen tak volně nepobíhají", třetí je neustále hledán.

K tomuto závažnému trestnému činu došlo v sobotu 16. srpna 2008 po deváté hodině večer v Otrokovicích. Tři muži maskovaní šátky zatáhli do křoví devatenáctiletou dívku, která tudy procházela. „Zatímco jeden z nich přihlížel, druhý ji chytil za ruce i ústa tak, že nemohla volat o pomoc, třetí ji svlékal. Znásilnění přerušil až náhodný kolemjdoucí, který na pachatele zavolal a pohrozil policií,“ popsal Pavol Frolo ze služby kriminální policie a vyšetřování ve Zlíně.

Policisté sestavili a zveřejnili velmi zdařilé identikity. „Děkujeme veřejnosti za spolupráci. Lidé nám dali asi dvacet různých tipů, které jsme důkladně prověřovali,“ uvedl komisař Marek Švanda, který se podílel na vyšetřování případu. (sami se můžete podívat do reakcí k uvedenému článku - pozn. redakce) „Z těchto tipů jsme našli jednoho pachatele, v okruhu jeho přátel byl druhý. Usvědčily je pachové stopy a oběť znásilnění, která oba muže okamžitě poznala, přestože podstatně změnili svou vizáž,“ dodal vyšetřovatel. Policisté předpokládají, že v okruhu přátel a známých najdou i třetího pachatele. „Bylo by pro něj výhodné, kdyby se nám přihlásil sám dobrovolně,“ doporučil komisař Švanda.

Oba obvinění muži jsou policii dobře známí z minulosti, kdy byli trestně stíhaní zejména pro násilnou trestnou činnost. Na oba okresní soud dnes dopoledne uvalil vazbu. Za trestný čin znásilnění jim hrozí až osmileté vězení.

V tomto roce jsme v okrese Zlín přijali devět oznámení o znásilnění. Až na jeden případ je naši kriminalisté všechny vyřešili. U dvou jsme našli pachatele, šest případů se odložilo s tím, že podle všeho nedošlo k trestnému činu.
.Štěpán
(Štěpán Prachař)
neděle 26. 10. 2008 08:00
Prachař, Štěpán. 2008. Dva ze tří pachatelů znásilnění z Otrokovic dopadeni. Vychytané.cz. [Online] 26. 10. 2008. [Citace: 28. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=1414. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Dva-ze-tri-pachatelu-znasilneni-z-Otrokovic-dopadeni
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.094s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.236.18.161
Serverový čas: pondělí 28. listopadu 2022 05:25