Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Tipy z programu Zlín Film Festivalu na neděli 29. 5.

ZLÍN - Už po sedmé se postaví běžci na start Festivalového půlmaratonu MONET+ Zlín. Kromě nejdelší půlmaratonské trasy budou mít na výběr i poloviční trasu čtvrtmaratonu nebo závod štafet.
Přidat na Facebook
V neděli poběží Zlínem stovky běžců půlmaratonskou trasu

Všichni závodníci vybíhají od Kongresového centra Zlín v 10.00 hodin. Cíl je na náměstí Míru, kde se také ve 12.00 hodin odehraje květinový ceremoniál vítězů a ve 13.30 hodin slavnostní vyhlášení vítězů všech kategorií. VIVA rodinný běh na 1400 metrů startuje v 15.00 hodin. Po celý den bude na náměstí Míru bohatý doprovodný program.
Filmové tipy na neděli

Uprostřed opojné letní horečky se mladý Gabriel, otec malého syna, zamiluje do tajemné Corey – přítelkyně Gabrielova nejlepšího přítele. Tímto svým rozhodnutím se Gabriel katapultuje do nelítostné divočiny svého srdce, v němž jeho představivost má reálnější podobu než skutečnost. Režisérovi se daří překračovat hranici mezi filmovými žánry – postapokalyptickými filmy, pohádkami o dospělosti či samurajskými ságami, aniž by kdy sklouzl do čisté kompilace.

Film Džungle duší (režie: Lorenz Merz, Švýcarsko, 2021, 110 min., věková skupina 15+) hrajeme v Golden Apple Cinema, sál 6, ve 20.00 hodin.


V letním kině hrajeme od 21.30 hodin český film Zátopek

Australský rekordman Ron Clarke přijíždí v pohnutém roce 1968 do Prahy za legendárním běžcem Emilem Zátopkem, jehož bezmezně obdivuje. V rozhovorech Rona s Emilem se děj filmu retrospektivně vrací do stěžejních momentů atletova sportovního i soukromého života a spojuje se v komplexní portrét muže, jenž neztrácí tempo ani poté, co jeho poslední závod skončí a jenž dokáže bojovat nejen na atletickém oválu. Film vypráví o nezlomné síle vůle, která dodnes inspiruje tisíce sportovců po celém světě. A také o jedinečném vztahu dvou lidí – Emila a Dany Zátopkových – kteří navzdory všem překážkám spolu strávili celý život.


Veřejná dražba 25. Salonu filmových klapek

Už po pětadvacáté je součástí Zlín Film Festivalu Salon filmových klapek. Svými umělecky ztvárněnými klapkami se pravidelně zapojují například Kristian Kodet, Iva Hüttnerová, Kateřina Miler, Jaroslav Němeček nebo Jiří Slíva. V neděli od 13 hodin pak v Kongresovém centru Zlín proběhne dražba celé letošní kolekce, která čítá 123 klapek. Z výnosu dražby pomáhá Nadační fond FILMTALENT ZLÍN financovat filmové projekty mladých nadějných tvůrců.
Sexuální výchova v pohodě a beze studu

Zuzana a Terézia se baví úplně o všem. Hlavně o tom, co nám ve škole neřekli. V kinosále zámku Svobody proběhne od 17 hodin projekce dvou dílů ze série „Na záchodcích“, následovat bude debata s jednou z protagonistek, Teréziou Ferjančekovou. Doporučený věk účastníků je 13+.


Mezinárodní konference o filmové a audiovizuální výchově Kino za školou 2022

Sedmý ročník konference Kino za školou se zaměří na palčivé téma – dostupnost filmů ve školách a pro vzdělávací potřeby. Snímky v distribuční nabídce a v nabídce projektů jako je CineEd, Zlín Fest Screen je legální, nicméně stále chybí pestrá nabídka zejména českých filmů, které by bylo možné promítat bez omezení. Jakou roli v celém procesu má hrát stát? Jak pracovat s archivními filmy? Jak situaci vidí Národní filmový archiv a Státní fond kinematografie? Jaké filmy a ukázky by rádi využívali sami učitelé? Vstup pouze pro akreditované filmové profesionály.Podrobné informace k závodům i k uzavírkám a omezení v dopravě jsou k dispozici na webových stránkách www.zlinskypulmaraton.cz

Zdroj: Ing. Kateřina Martykánová
Tina
(Martina )
sobota 28. 5. 2022 21:00
, Martina . 2022. Tipy z programu Zlín Film Festivalu na neděli 29. 5.. Vychytané.cz. [Online] 28. 5. 2022. [Citace: 30. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=14049. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Tipy-z-programu-Zlin-Film-Festivalu-na-nedeli-29.-5.
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.077s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 18.232.127.73
Serverový čas: středa 30. listopadu 2022 15:01