Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Dnes začíná 62. ročník Zlín Film Festivalu!

ZLÍN - Dnes 26. května začíná ve Zlíně 62. ročník mezinárodního filmového festivalu. Návštěvníkům nabídne 276 snímků ze 49 zemí světa i bohatý doprovodný program – výstavy, koncerty, besedy, virtuální realitu, filmové workshopy nebo sportovní vyžití.
Přidat na Facebook
Ve čtvrtek slavnostně zahájíme 62. ročník Zlín Film Festivalu. Buďte u toho s námi!

V rámci slavnostního zahájení pro dětské publikum promítne ve světové premiéře animovaný česko-slovensko-belgický 3D film Cesta do Tvojzemí režiséra Petra Budínského, který vznikl v česko-slovensko-belgické koprodukci. Film se účastní Mezinárodní soutěže celovečerních filmů pro děti.

Dospělí diváci při večerním zahájení zhlédnou německý snímek Stezka odvahy. Zlatý střevíček, ocenění za mimořádný přínos kinematografii pro děti a mládež, převezme herec Pavel Zedníček. První den festivalu završí slavnostní ohňostroj s hudebním doprovodem.

Náš filmový tip na čtvrtek

„Utéct z domova je snadné, ale zůstat a čelit skutečnosti, to chce odvahu,“ dozvídá se hlavní hrdinka filmu Útěk domů, šestnáctiletá Abby, která žije obyčejný život teenagerky z přístavního maloměsta. Její touha odsud odejít a věnovat se své pěvecké vášni je posílena příjezdem punkové kapely. Dvojice režisérů Jessica Hester a Derek Schweickart představí film o první lásce, rodičovství, přátelství, sounáležitosti, kořenech a lásce k tomu, co máte v tuto chvíli, v tento moment.

Film Útěk domů (režie: Jessica Hester, Derek Schweickart, USA, 2022, 103 min., věková skupina 15+), hrajeme v Golden Apple Cinema, sál 3 v 18.30 hodin.

Nová zóna pro teenagery je na zámku Svobody

Novinkou letošního festivalu je speciální místo, kde si přijdou na své všichni, kteří se řadí do skupiny "teens". Pokud je vám 12-20 let (nebo se tak cítíte) můžete se těšit na filmy, hudbu, zajímavé povídaní, sportovně relaxační parkur zónu, setkání s influencery a zábavu až do pozdních nočních hodin v režii nejlepších DJ’s. Pro milovníky mluveného slova jsou navíc v neděli a v pondělí připraveny stand upy.Více informací a kompletní program na www.zlinfest.cz

Zdroj: Kateřina Matykánová
Tina
(Martina )
čtvrtek 26. 5. 2022 09:00
, Martina . 2022. Dnes začíná 62. ročník Zlín Film Festivalu! . Vychytané.cz. [Online] 26. 5. 2022. [Citace: 26. 9. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=14046. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Dnes-zacina-62.-rocnik-Zlin-Film-Festivalu!-
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.087s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 44.192.254.173
Serverový čas: úterý 26. září 2023 21:13