Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Miro Žbirka, koncerty k nedožitým 70

ČR, SK - Vydavatelství Opus vydává čtyři reedice alb Mira Žbirky - Nemoderný chalan, Chlapec z ulice, Zlomky poznania a K.O. Na podzim pak chystá box se všemi sedmi alby, která pro něj zpěvák a skladatel nahrál v letech 1980 – 1990. Kromě již uvedených jsou to tituly Doktor sen, Sezónne lásky, Roky a dni
Přidat na Facebook
Album Nemoderný chalan nahrál Miroslav Žbirka v roce 1984 s obligátní špičkovou producentskou podporou Laca Lučeniče jako svoje čtvrté album. Meky se rozešel se svým dvorním textařem Kamilem Peterajem a celé album si otextoval sám, takže se jedná o autorské album jak po textové tak hudební stránce (s jedním hudebním spoluautorstvím L. Lučeniče), což byla tehdy na Slovensku rarita. Hned úvod alba je impozantní – úvodní písně 22 dní, Poraď si sám a Pozri sa se zařadily k největším hitům celoživotní Žbirkovy kariéry.

V roce 1986 vydal se svým kmenovým producentem Laco Lučeničem další autorské album Chlapec z ulice (Lučenič je autorem hudby úvodní písně) s hity jako Dr. Jekyll a Mr. Hyde, Kúp mi knihu, Slávou opitý či Katka, kterou věnoval svojí celoživotní lásce a manželce. Hudební podklady nahrála mírně pozměněná skupina Limit, přičemž album stylově velmi konzistentně navázalo na Mekyho předcházející alba a opět má jeho nezaměnitelný autorsko-interpretační styl.

Dva roky po tomto albu nahrál Miroslav Žbirka opět s L. Lučeničem a skupinou Limit desku Zlomky poznania. Tentokrát rozšířil okruh textařských spolupracovníků o velká jména (Štrasser, Urban) a zhudebnil i skvělé básně Miroslava Válka (Jesenná láska) a Milana Urbana (Zlomky), která abum otevírá a dala mu i název. Stylově a interpretačně je to další Žbirkovo album se schopností tvořit trvalé hity jako Len s ňou, Možno sa ti zdá, kdy Žbirkova a Štrasserova Prvá se nepochybně zařadila do zlatého fondu slovenských evergreenů.

Meky se s Opusem rozloučil v roce 1990 svým sedmým řadovým albem K.O.

Vydání exkluzivního 7LP boxu je naplánováno na říjen k nedožitým sedmdesátinám Miroslava Žbirky. V Praze, Bratislavě a v Londýně se zároveň uskuteční koncerty pod názvem Tribute to Miro Žbirka 70.


Zdroj: Warnermusic ČR
Tina
(Martina )
pondělí 21. 3. 2022 08:00
, Martina . 2022. Miro Žbirka, koncerty k nedožitým 70. Vychytané.cz. [Online] 21. 3. 2022. [Citace: 1. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=13989. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Miro-Zbirka,-koncerty-k-nedozitym-70
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.064s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 35.172.224.102
Serverový čas: čtvrtek 1. prosince 2022 15:37