Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

STO LET ZLÍNSKÉHO DESIGNU

ZLÍN - ZLÍNSKÝ KREATIVNÍ KLASTR PŘIPRAVUJE PROJEKT MAPUJÍCÍ STO LET DESIGNU V REGIONU.
Přidat na Facebook
Projekt 100 let zlínského designu poukazuje na důležitou součást historie města Zlína, které letos slaví 700 let od první písemné zmínky. „Design a průmyslový zvlášť je jednou ze základních činností, který významně ovlivňuje kvalitu našeho života a tento projekt se snaží připomenout nejen jeho kořeny, historickou genezi oboru a důležité osobnosti s ním spojené, ale zároveň reflektovat i současný stav,“ vysvětlil prezident Zlínského kreativního klastru Čestmír Vančura

S projektem 100 let zlínského designu se bude možné setkat hned na několika místech ve Zlíně. V prostorách Krajské galerie v budově 14|15 Baťova institutu, kde bude umístěna část expozice shrnující historicky období sta let vývoje průmyslového designu na Zlínsku a také prezentace studentského designu a současnou tvorbu absolventů UTB a VŠUP.

Druhá část expozice bude instalována v nových výstavních prostorách, ve které se již brzy promění 61. budova v bývalém baťovském areálu. Zde bude k vidění současná tvorba významných představitelů designu ze Zlína a okolí.

Ve stylizované a vizuálně jednotné výstavě v 61. budově tak návštěvníci uvidí vedle sebe produkty z různých kategorií průmyslového designu: doprava, mobilita, sport, obuv, elektro, domácnost, medicína, bezpečnost, nábytek, mobiliář, průmyslové stroje a nástroje a další. Budou mít také možnost zúčastnit se diskusí se zástupci zapojených firem nebo zavítat do jejich provozů v rámci připravených exkurzí.

Součástí projektu 100 let zlínského designu bude 9. května v Kongresovém centru přednášková a zážitková konference, na níž vystoupí významní hosté k enviromentální tématice a udržitelnému designu, k možnostem propojení průmyslu a vzdělávání včetně příkladů dobré praxe.

Projekt Sto let zlínského designu se ve Zlíně uskuteční od 6. do 15. května 2022. Více informací na www.100zd.cz .

Zdroj: Kateřina Martykánová
Tina
(Martina )
čtvrtek 17. 3. 2022 13:00
, Martina . 2022. STO LET ZLÍNSKÉHO DESIGNU. Vychytané.cz. [Online] 17. 3. 2022. [Citace: 1. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=13987. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/STO-LET-ZLÍNSKÉHO-DESIGNU
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.075s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 35.172.224.102
Serverový čas: čtvrtek 1. prosince 2022 14:01