Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Česká kultura pomáhá Ukrajině

ČR - Desítky festivalů, divadel a dalších kulturních institucí se připojují k výzvě #kulturaproukrajinu a chystají benefiční koncert na pražské Kampě. Jeho cílem je vybrat peníze na podporu Ukrajiny.
Přidat na Facebook
Česká kulturní scéna v čele s předními kulturními institucemi, jako jsou Festival svobody, Signal Festival, Jatka 78, Rock for People, Prague Pride
 a další, se rozhodla vymezit vůči agresi Ruska na Ukrajině, připojit se ke společné výzvě #kulturaproukrajinu a uspořádat 3. března od 18 hodin benefiční koncert na Kampě. Jeho cílem je vyjádření solidarity ukrajinským obyvatelům a vybrání finančních prostředků na jejich podporu. Během koncertu vystoupí čeští hudební interpreti a osobnosti kulturní scény. Program bude upřesněn v budoucích dnech.

„Celá kulturní scéna se spojuje a chce podpořit Ukrajinu. Vyzýváme všechny, kteří mají možnost, aby se k naší iniciativě #kulturaproukrajinu připojili. Je naší povinností vyjádřit solidaritu s ukrajinskými obyvateli a jasně se vymezit vůči postupu Ruské federace. Každý čin, každá koruna, každá akce i zmínka nesouhlasu je v této situaci velkou pomocí,” říká jeden z iniciátorů akce Martin Šolc, organizátor Koncertu pro budoucnost.

K výzvě se již přidaly desítky kulturních projektů a institucí jako Festival svobody, Signal Festival, Národní divadlo, Jatka 78, Rock for People, Koncert pro budoucnost, Containall, Mladí ladí jazz, Nouvelle Prague
 a další přibývají každou hodinou. „Jsme zděšeni aktuálním vývojem situace. Společně tak vyzýváme další kulturní instituce, které mají možnost se k této iniciativě připojit, aby tak učinily. Stačí vyplnit online formulář,” říká Oliver McGillick, další z organizátorů.

Cílem benefiční akce je podpora veřejné sbírky „SOS Ukrajina" pořádaná pod záštitou Člověka v tísni. Prostředky budou použity na humanitární pomoc obětem ozbrojeného konfliktu, lidem na útěku, uprchlíkům, na ochranu ohrožených rodin a jednotlivců. Přispět může každý přes webové stránky Člověka v tísni a nebo na účet 93209320/0300.

Koncert pro Ukrajinu se na Kampě uskuteční ve čtvrtek 3. března od 18 hodin. Na pódiu zahrají čeští hudebníci a promluví osobnosti české kultury. Program v tuto chvíli vzniká a bude zveřejněn v nejbližších dnech.

Výzvu dosud podepsaly a Ukrajinu podporují tyto instituce:

Festival svobody

Koncert pro budoucnost

Signal Festival

Fuchs2

Jatka78

Bigg Boss

Rock for People


Ankali 


Národní divadlo

Mladí ladí jazz


Praha žije hudbou


Student Fest

Containall

I Love You Honey Bunny

Nouvelle Prague

Prague Summer Festival

SodaPop festival

Kefír festival

Kašpárek v rohlíku

A Studio Rubín

Prague Pride

Losers Cirque Company

Let it roll

Post Bellum

Kavárna Mlýnská

Opona

Další informace: Facebooková událost: https://bit.ly/kulturaproukrajinu Formulář pro přihlášení se k výzvě: https://forms.gle/cJeAjNwixRbfnkWc9

Zdroj: Pavla Umlaufová
Tina
(Martina )
pondělí 28. 2. 2022 11:30
, Martina . 2022. Česká kultura pomáhá Ukrajině . Vychytané.cz. [Online] 28. 2. 2022. [Citace: 1. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=13970. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Ceska-kultura-pomaha-Ukrajine-
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.065s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 35.172.224.102
Serverový čas: čtvrtek 1. prosince 2022 13:39