Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Zlín Design Market konečně bude

ZLÍN - Po více než dvou letech se konečně dočkají zájemci o přehlídku Zlín Design Market. Otevře se 26. a 27. února na zámku ve Zlíně a dá prostor k prezentaci originální designérské tvorby. Ke koupi bude autorská móda, šperky, kabelky, knihy, dekorace, přírodní kosmetika a mnoho dalšího. Pro děti i dospělé jsou připraveny workshopy, setkání s designéry, výstavy a jiný zajímavý doprovodný program.
Přidat na Facebook
Sedmý ročník přehlídky současné autorské tvorby Zlín Design Market zve návštěvníky na zlínský zámek na dva dny nabité atraktivním obsahem. „Opravdu velmi se těšíme jak na designéry, tak na návštěvníky. Připravili jsme pro ně pestrý program, kterým bychom chtěli vynahradit dlouhé čekání na tento ročník,“ uvedla za organizátory Miroslava Ptáčková. Vystavující designéři letos nabídnou módu pro ženy i muže, nejrůznější typy šperků, stylové doplňky, batohy, kabelky, ekologické vychytávky, přírodní kosmetiku, dekorace nebo svíčky.

V rámci doprovodného programu proběhnou prezentace designérů i oblíbené workshopy. V celodenních tvořivých dílnách pro děti a dospělé bude možné vyrobit si originální přání, prostírání nebo voskové ubrousky, malovat na sklo i na textil, vyzkoušet linoryt nebo gravírování do dřeva. Pod vedením Marie Caletkové – Marijenka se uskuteční workshop quillingu neboli papírového filigránu.

Ve spolupráci s portálem iUmeni.cz, který se zaměřuje na současné umění, je připravený knižní program. Povídat se bude o modrotisku, hrát se bude japonské divadlo, své knihy osobně představí výtvarnice Vendula Chalánková i další autoři.

Součástí programu jsou také výstavy, které se aktuálně nacházejí ve výstavních prostorách zámku. V Galerii Václava Chada je to prezentace deseti mladých českých sklářů Sklo v hlavní roli. 26. února ve 14 hodin bude navíc možné se s výstavou blíže seznámit při komentované prohlídce. Výstavní sály Hedvika představují dílo sklářské výtvarnice Miroslavy Ptáčkové pod názvem Skrze vrstvy. I třetí z výstav se věnuje sklu, konkrétně pracím studentů Ateliéru Design skla UTB ve Zlíně.

Zlín Design Market se uskuteční v prostorách 2. a 3. patra zámku. Otevřený bude veřejnosti v sobotu 26. února od 10 do 20 hodin a v neděli 27. února od 10 do 16 hodin.

Vstupné na oba dny je 79 Kč, děti do 120 cm, ZTP a ZTP/P mají vstup zdarma. Vstupné zahrnuje doprovodný program, výstavy, komentovanou prohlídku a vybrané workshopy. Ostatní jsou za poplatek 100 Kč za jeden workshop.

Projekt vznikl jako platforma pro sdílení designových novinek díky obecně prospěšné společnosti Zlínský zámek. Záštitu převzali poslankyně Evropského parlamentu Martina Dlabajová a náměstek primátora Pavel Brada. Projekt je realizován za podpory Kulturního fondu Statutárního města Zlína.

Více na www.zlin-design.cz

Zdroj: Kateřina Martykánová
Tina
(Martina )
úterý 22. 2. 2022 08:00
, Martina . 2022. Zlín Design Market konečně bude. Vychytané.cz. [Online] 22. 2. 2022. [Citace: 1. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=13961. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Zlin-Design-Market-konecne-bude
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.111s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 35.172.224.102
Serverový čas: čtvrtek 1. prosince 2022 14:56