Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Požár podruhé - tentokráte info od MP Zlín

Kucí policejní, zasahujete u požáru? A stojíte na trávníku? Bacha na věc, nebo to na vás nějakej kretén práskne! Nevěříte? My taky ne. Ale bohužel.
Přidat na Facebook
Dramatické události v souvislosti s požárem bytové jednotky v osmipatrovém panelovém domě na největším zlínském sídlišti Jižní Svahy se odehrály v sobotu 18. října 2008 těsně před polednem.

Tři minuty po půl dvanácté přijalo operační středisko Městské policie Zlín oznámení o požáru v obytném domě na ulici Na Honech III.

Informace byla ihned předána Hasičskému záchrannému sboru Zlínského kraje a na místo okamžitě vyrazila hlídka MP Zlín z místního okrskového pracoviště.

Již během jízdy po ulici Okružní strážníci viděli hustý černý kouř, který stoupal z jednoho obytného domu. Díky jejich dobré místní znalosti a komplikovanému dopravnímu přístupu si vyžádali příjezd dalších hlídek MP Zlín.

Po příjezdu hlídky MP Zlín k domu bylo nutno nejprve vyzvat obyvatele ulice k přeparkování svých motorových vozidel a vytvořit tak nástupní plochu pro těžkou techniku hasičů. K tomuto strážníci využili i megafonu a výstražné sirény na služebním vozidle.

Okrsková hlídka MP Zlín se poté s nutným záchranářským vybavením přesunula do čtvrtého patra, kde se otec se synem snažili požár hasit pomocí hydrantu. Strážníci dotazem zjistili, zda-li se uvnitř nacházejí nějaké další ohrožené osoby, což se naštěstí nepotvrdilo. Jeden ze strážníků tak mohl zahájit okamžitou evakuaci ostatních bytů v nižších podlažích, zatímco se další hlídka pokoušela o hasební zásah pomocí domovního hydrantu. I přes snahu strážníků se však nepodařilo požár zcela lokalizovat a pro vzrůstající úroveň zakouření museli domovní chodbu opustit. Přitom vyvedli i zraněného 22ti letého syna majitele bytu, který je s největší pravděpodobností za vznik požáru zodpovědný. Hlídka MP Zlín dotyčnému, který byl v silně podnapilém stavu, kdy u něj orientační dechová zkouška prokázala 2,5 promile alkoholu v organizmu, poskytla první pomoc a ošetřila mu silně krvácející řezné rány na dolních končetinách.

Další hlídky MP Zlín přitom uzavřely prostor zásahu a také přivolali Zdravotnickou záchrannou službu Zlínského kraje 65ti leté matce pravděpodobného původce požáru, které uvnitř bytu shořely léky, a která se pod vlivem událostí nacházela ve špatném psychickém stavu.

Dost nepochopitelnou perličkou na této události bylo volání jednoho z přihlížejících obyvatelů této ulice na telefonní linku MP Zlín, který si hodlal stěžovat na zachraňující hlídky MP Zlín, jejíchž služební vozidla stála na trávníku…Zdroj: TZ MP Zlín, str. Mgr. Pavel Janík
.Štěpán
(Štěpán Prachař)
pondělí 20. 10. 2008 08:00
Prachař, Štěpán. 2008. Požár podruhé - tentokráte info od MP Zlín. Vychytané.cz. [Online] 20. 10. 2008. [Citace: 2. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=1396. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Pozar-podruhe---tentokrate-info-od-MP-Zlin
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.113s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 34.231.21.105
Serverový čas: pátek 2. prosince 2022 14:44