Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Curtis Harding za měsíc v Praze

PRAHA - Začínal v koncertní sestavě legendárního hudebníka CeeLo Greena, společně s Colem Alexanderem z punkových Black Lips hrál v kapele Night Sun, posledních deset let ale „soul man“ Curtis Harding vystupuje hlavně sám.
Přidat na Facebook
Jeho tvorba je bezpochyby hluboká, stejně tak i provokativní a povzbuzující. V pražském Jazz Docku vystoupí už 16. března 2022. Vstupenky (320 Kč) jsou právě v prodeji na stránce Jazz Docku.

Poznávacím znamením zůstává Hardingův jedinečný hlas, který dokáže pokrýt všechny emoce – bolest, radost, smutek, odhodlání. Škatulka soulového zpěváka je pro něj malá, za svou kariéru se totiž nikdy nebál měnit prostředí ani hudební žánry. V Praze představí třetí desku If Words Were Flowers.

Zpěvák, bubeník, kytarista i producent – Hardinga k hudbě přivedla jeho matka, která byla v rodném Michiganu členkou kostelního sboru a své děti vedla k hudbě. Hudební dráhu mimo sbor ale pořádně nakopl až v Atlantě, kde se setkal se CeeLo Greenem. V Atlantě byl i součástí punkové scény, kde se v baru potkal se členy kapely Black Lips, se kterými následně vytvořil boční projekt Night Sun.

Zkušenost ze studiového nahrávání v rámci nově vzniklé skupiny ho nasměrovala k vlastní tvorbě, v roce 2015 tak vydal sólový debut Soul Power, na němž zúročil své zkušenosti napříč hudebními světy. Na druhé nahrávce Face Your Fears s ním spolupracoval i druhý člen formace Gnarls Barkley producent Danger Mouse. Poslední album If Words Were Flowers vyšlo minulý rok a získalo doposud nejlepší hodnocení napříč velkými hudebními médii. Server Uncut o nahrávce napsal, že se Harding konečně nedrží zpět a servíruje ty nejsyrovější emoce.

Koncert pořádá Fource a Jazz Dock.
Tina
(Martina )
pondělí 14. 2. 2022 08:00
, Martina . 2022. Curtis Harding za měsíc v Praze. Vychytané.cz. [Online] 14. 2. 2022. [Citace: 1. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=13951. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Curtis-Harding-za-mesic-v-Praze
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.064s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 35.172.224.102
Serverový čas: čtvrtek 1. prosince 2022 15:27