Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Exkluzivní reportáž z hořícího paneláku na Jižních svazích!

Vychytane.cz Vám nabízí unikátní záběry ze sobotního požáru na našem největším sídlišti! Tímto hrůzným zážitkem si prošla přímo naše redaktorka..
Přidat na Facebook
Vše se odehrálo kolem 11:45. Byla jsem doma jen s mladší sestrou Anetou. Zazvonil zvonek. Otevřela jsem dveře a zavalil mě hustý černý dým. Lidé křičeli a tloukli na dveře ostatních, aby je upozornili. „Utíkejte všichni dolů!!! Hoří!!!“.Zavřela jsem rychle dveře a snažila se přesvědčit šokovanou Anetu, aby si oblékla pořádnou bundu a přes obličej dala mokrý hadr. Otevřela jsem znovu dveře do chodby. Štiplavý dým, neviděly jsme na krok. „Pořádně se nadechni, měj na obličeji ten hadr a drž se mě!“ Zavřela jsem dveře bytu a chytla ji za ruku. Po slepu jsem našla schodiště dolů a snažila se utíkat. Na chvíli jsme se pustily. Aneta spadla a hlavou se praštila o zábradlí. „Panebože jsi v pořádku?“ vyjekla jsem do šedé tmy. Naštěstí se v pořádku zvedla a běžela dál. Ve čtvrtém patře (nikoli pátém jak píší všechny zpravodajské servery) jsme proběhly kolem plamenů šlehajících z chodby bytu.


Když jsme se dostaly z paneláku, Aneta se mi zhroutila do náruče, já jsem se klepala. Byl to šok. „Panebože ten dým už je v našem patře! Hned vedle našeho bytu!“ slyšela jsem ji. Bylo to tak… V posledním patře stáli na balkonech a v oknech lidé, kteří nestihli utéct. Čekání na hasiče bylo noční můrou. Ti naštěstí přijeli do deseti minut a během chvíle měli pod kontrolou jak požár, tak evakuované obyvatele.


A teď perličky na konec, které Vám jiné zpravodajské servery nenabídnou. Po menším odposlechu vysílaček a rozhovoru s policií jsem se dozvěděla příčinu. Alkohol a cigarety. Muž, který požár způsobil se nejdříve opil (před obědem!!!) a poté si zapálil cigaretu, kterou nesmyslně vložil do bundy na chodbě. Během chvíle se cigareta vznítila a způsobila požár. Nebyl to první incident, který tento muž způsobil. Nedávno také napadl v podnapilém stavu mě a přítele, zavlekl nás do výtahu a vyhrožoval nám. Naštěstí byl onen muž jedinou zraněnou osobou celého požáru, jeden byt vyhořel a několik dalších bylo pokryto dýmem nebo vyplaveno.

Ostatně, mrkněte v článku na amatérské fotografie vyhořeného bytu těsně po uhašení požáru.
C.l.a.r.a.
(Klára Dohnalová)
pondělí 20. 10. 2008 08:00
Dohnalová, Klára. 2008. Exkluzivní reportáž z hořícího paneláku na Jižních svazích!. Vychytané.cz. [Online] 20. 10. 2008. [Citace: 9. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=1395. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Exkluzivni-reportaz-z-horiciho-panelaku-na-Jiznich-svazich!
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.106s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.197.198.214
Serverový čas: pátek 9. prosince 2022 19:19