Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Paradox současného světa konzumu a luxusu

PODĚBRADY - Do konce dubna 2022 bude v Galerii Ludvíka Kuby probíhat výstava umělce Pausera s názvem Arcade.
Přidat na Facebook
Návštěvníci na ní naleznou spoustu zdánlivě protichůdných symbolů, avšak s promyšleným významem. Ovlivněn symbolismem, servíruje Pauser divákovi vizuální hostinu plnou vzpomínek, fragmentů digitálních technologií a elementů vycházejících z klasických uměleckých děl.

Pauser (*1983) je typickým představitelem generace Y. Začínal na ulici jako graffiti writer a věnoval se studiu oděvního designu. Právě tyto pilíře dnes tvoří poznávací značku a umělecký pseudonym Pauser. Prvotní vliv na jeho tvorbu – tedy nástup internetu a počítačových her, MTV – se v posledních letech ještě umocnil rozmachem digitálních technologií a příchodem kryptoměn. Fascinace virtuálním světem je něco, co se v jeho tvorbě neustále opakuje a obměňuje. A přesto se za posledních pár let jeho tvorba výrazně proměnila.

„U Pausera najdeme spoustu zdánlivě protichůdných symbolů, avšak s promyšleným významem. Ovlivněn symbolismem, servíruje divákovi vizuální hostinu plnou vzpomínek, fragmentů digitálních technologií a elementů vycházejících z klasických uměleckých děl. Figurální náměty, které do svých obrazů rafinovaně umísťuje ve smyslné a poutavé póze, často dehonestuje s úmyslem poukázat na paradox současného světa konzumu a luxusu“, uvádí jedna z kurátorek výstavy, Romana Junkerová.

Stejně jako počítačové hry, jsou i Pauserovy díla plná barev, symbolů a grafiky vycházející z počátku 90. let. V těchto námětech se odráží okolní svět, který umělec vnímá jako nekonečný proud mnohoznačných symbolů – historie a pokroku, přepychu a chudoby, nových technologií a přírody. Přes tuto nespočetnou a barevnou škálu protikladů klade důraz na kompozici obrazů a jednotlivé části skládá

stejně jako hudební skladatel v souzvučném sledu. Toto vizuální samplování, jak jej Pauser sám nazývá, pak odlehčují prvky drapérií, dekorací a architektury, které do obrazů přináší jak invenci, tak vzdušnost a uvolnění.

Galerie v březnu a dubnu nabídne návštěvníkům i komentované prohlídky s autorem. (viz informace níže).

Galerie Ludvíka Kuby, Poděbrady

Výstava Arcade, Pauser 5.2. – 27. 4. 2022

Kurátoři: Romana Junkerová, Vojtěch Odcházel,

Komentované prohlídky s umělcem: sobota 5. 3. v 16.00, 16. 4. 16.00

Více fotografií z vernisáže naleznete na tomto odkazu (kredit fotek Galerie Ludvíka Kuby) https://photos.app.goo.gl/qLhLoCyqPf9oBQqE9

Zdroj: Michaela Váchová
Tina
(Martina )
čtvrtek 10. 2. 2022 13:00
, Martina . 2022. Paradox současného světa konzumu a luxusu . Vychytané.cz. [Online] 10. 2. 2022. [Citace: 1. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=13948. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Paradox-soucasneho-sveta-konzumu-a-luxusu-
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.11s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 35.172.224.102
Serverový čas: čtvrtek 1. prosince 2022 14:30