Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

První koncert v Praze: King Gizzard & The Lizard Wizard

PRAHA - Australská psychedelická formace King Gizzard & The Lizard Wizard přijede poprvé do Prahy. Během své jedenáctileté kariéry stihla šestice muzikantů vydat neuvěřitelných sedmnáct alb a přestože je každé úplně jiné, všechny spojuje nekompromisní přístup k hudbě a ochota tvořit dokola nové bláznivé věci.
Přidat na Facebook
Na jejich cestě totiž není nic nemožné. Ve svém repertoáru tak mají acidní zasněné rockové skladby, westernovou operu, nekonečné písně inspirované sci-fi romány, konejšivý folk i dystopický death metal.

Osmnácté album Butterfly 3000 je zatím největším skokem do neznáma. Při nahrávání všech deseti písní na albu totiž kapela nejprve nahrávala smyčky na modulárním syntetizátoru a až následně ze zvuku dotvořila dreampopové písně. Přestože album zní úplně jinak než všechny předešlé, opojný psychotronický rukopis kapely nelze ani zde přeslechnout.

„Tohle album nás nestálo v podstatě nic. Celé jsme ho nahráli z domova při našich setkání mezi karanténami. Nejčastěji jsme spolu ale komunikovali online, když jsme si posílali nahrané smyčky, které každý člen kapely protáhl ještě dalším programem podle toho s jakým uměl,“ směje se zpěvák Stu Mackenzie. „Tohle album pro nás byl velký krok do neznáme, jeho hlavním tématem je snění a eskapismus. Sami jsme hledali rozptýlení, abychom si udrželi aktivní přístup a nezbláznili se ze světa kolem, tak jsme jej nahrávali úplně jinak. Chtěli jsme na albu zachytit naší radost ze života a snahu nadále zůstat pozitivní v nejistých časech.“

Zdroj: FOURCE
Tina
(Martina )
úterý 1. 2. 2022 14:00
, Martina . 2022. První koncert v Praze: King Gizzard & The Lizard Wizard. Vychytané.cz. [Online] 1. 2. 2022. [Citace: 25. 9. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=13939. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Prvni-koncert-v-Praze:-King-Gizzard-&-The-Lizard-Wizard
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Všechno nejlepší!!
Dnes slaví narozeniny člen redakce! Redakce Blahopřeje! ;) 
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.08s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 44.197.111.121
Serverový čas: pondělí 25. září 2023 10:48