Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

JazzFest plyne ve znamení lásky k hudbě a vínu

ZNOJMO - Letos 14. ročník festivalu JazzFest Znojmo (21. 1. – 12. 3. 2022) se ponese ve znamení lásky ke kvalitní hudbě a skvělému vínu.
Přidat na Facebook
Až do 12. března bude hudba JazzFestu slyšet na mnoha místech v historickém centru města. Zachována zůstává i tradice spojení požitku sluchu s požitkem chuti. Pro jeho návštěvníky tak je na každém koncertě připravena degustace vína od místních vinařů.

„Nesmírně nás těší, že se na JazzFest pravidelně vracíte. Svým zájmem nám znovu a znovu naléváte novou energii do práce na dalších ročnících. Pokaždé se je snažíme připravit s ještě lepším, hudebně kvalitnějším programem, než měl ročník předchozí. Věříme, že i v tomto roce vás nezklameme,“ poděkoval věrnému publiku prezident festivalu Jiří Ludvík.

„Ja to beriem vždy tak trochu osvetovo a dúfam, že tohtoročný fest priláka aj nových záujemcov o dobrú muziku. Znojmo sa stáva důležitou zástavkou aj pre množstvo muzikantov zo zahraničia. Verím, že ich nesklamete a koncerty navštívite v hojnom počte. A ešte je tu víno. To je znojemská špecialita. Moja dlhoročná skúsenosť mi hovorí, že kombinácia Jazz & Vino & Znojmo je dokonalá,“ zhodnotil dlouholetý patron festivalu, fenomenální jazzman PETER LIPA. Slovenská jazzová legenda zazpívá (9. 2.) v doprovodu své kapely plné vynikajících muzikantů.

Festival ovšem už v pátek 21. ledna zahájí koncert GERALDA CLARKA, jednoho z nejznámějších bluesových hudebníků v Jižní Africe. Programovou nabídku obohatí také vystoupení přední jazzové zpěvačky Jany Koubkové (8. 2.)

i koncerty významných mezinárodních jazzových muzikantů. Po dlouholetém působení v hudební branži a vystupování s kapelami Tonny Blues Band nebo Charliem Slavíkem představí festival rodačku z Filadelfie již dlouhou dobu žijící v Česku, energickou bluesovou zpěvačku JUWANU JENKINS (11. 2.).

Ze sousedního Polska dorazí (21. 2.) jazzové vokální kvarteto SOUND PACK, jehož tvorba odkazuje na tradici amerických pouličních vokálních souborů swingové éry i na modernější skupiny, jako jsou Manhattan Transfer nebo New York Voices. Tradiční Jazzový večer nabídne v jediné noci (11. 3.) koncerty JAZZY TALKING, TARAS VOLOS, ST. JOHNNY a dalších. Závěr festivalu obstará (12. 3.) jarní jazz – KOUDA’S TRIO a swingová tančírna.

Aktuální informací získáte na webu nebo FB festivalu JazzFest Znojmo.

Zdroj: Znojemské listy, č. 01/2022
Tina
(Martina )
čtvrtek 20. 1. 2022 10:00
, Martina . 2022. JazzFest plyne ve znamení lásky k hudbě a vínu . Vychytané.cz. [Online] 20. 1. 2022. [Citace: 1. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=13933. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/JazzFest-plyne-ve-znameni--lasky-k-hudbe-a-vinu-
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.076s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 35.172.224.102
Serverový čas: čtvrtek 1. prosince 2022 12:21