Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Low Roar představí v Praze své křehké světy

PRAHA - Low Roar je hudební projekt Ryana Karaziji, projekt, který má svou křehkostí a spletitosti už dlouho blízko k srdcím fanoušků Radiohead či Sigur Rós.
Přidat na Facebook
Eponymní debut z roku 2010 nahrál ve svém bytě v Reykjavíku a jeho mix postrocku a zasněného indiefolku okamžitě zaujal světová hudební média. Do pražského Rock Café se vrací s novou tajuplnou nahrávkou Maybe Tomorrow…, koncert se uskuteční 18. května 2022.

Velká očekávání splnilo i následné album 0 (2014), nahrané znovu celé podomácku v garáži. Průlomový singl I’ll Keep Coming zařadilo do svého playlistu i slavné rádio NPR a Low Roar se vydal na svou první světovou tour se zastávkami na vlivných festivalech jako Eurosonic, Airwaves France nebo Iceland Airwaves.

V hudbě Low Roar se chvíle osamění proměňují v konejšivé ambientní zvukové plochy. Není divu, že si ikonický herní vývojář Hideo Kodžima vybral skladby Low Roar pro soundtrack hry Death Stranding s hvězdným obsazením (Norman Reedus, Léa Seydoux, Mads Mikkelsen anebo Guillermo del Toro). Kodžima narazil na hudbu Low Roar náhodou během své cesty na Island. Sing I’ll Keep Coming pak zařadil přímo do traileru, který celý ambiciózní projekt představoval.

Rayan Karazija je neustále na cestách, během nahrávání své třetí desky Once in a Long, Long While (2017) pendloval mezi Varšavou a Londýnem. Z jeho společné práce s producentem Andrewem Schepsem (Adele, Hozier) vznikl úspěšný sing Give Me an Answer. Do Prahy přijede Low Roar v rámci turné k loňské desce Maybe Tomorrow…, kterou sám Karazija popisuje jako svou nejexpresivnější nahrávku s doposud nejbarevnějším zvukem. Její poslech pak přirovnává k hlubokému ponoru, při kterém se s každou další písní noříte hlouběji do neprobádaných vod zasněného světa islandského projektu Low Roar.

Zdroj: FOURCE
Tina
(Martina )
pondělí 17. 1. 2022 12:00
, Martina . 2022. Low Roar představí v Praze své křehké světy. Vychytané.cz. [Online] 17. 1. 2022. [Citace: 2. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=13931. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Low-Roar-predstavi-v-Praze-sve-krehke-svety
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.061s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.210.77.106
Serverový čas: pátek 2. prosince 2022 17:01