Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Od vnitřního rozpolcení po nadvládu strojů

ČR - Česko-slovenská alternativně-rocková kapela John Wolfhooker vydává nový singl Singularity s klipem a sci-fi námětem, který postupem času přestává být sci-fi a mění se v realitu.
Přidat na Facebook
Singularity vznikalo současně s nadmíru úspěšným předchozím singlem Tidal Wave, který kapela vydala v loňském roce společně s Benem Cristovaem. Původní myšlenka textu o vnitřním rozhovoru se svým emočním „Já“, které má převahu nad tím racionálním (ať se vám to líbí nebo ne) a my se s tím musíme prostě naučit žít, v textu zůstává. Tvůrci klipu, Pam Rabbit a bubeník Adrian Janeček ve slovech ale našli i jiné vyznění. …

… A tak náhle vznikl klip s robotkou, která jako zástupce moderní technologie vezme do rukou (samozřejmě proti jeho vůli) život zpěváka kapely Martina Čupky v roli automechanika z blízké budoucnosti. „Maťo je ve videoklipu za automechanika, což je podobný paradox jako kdyby měl jelen šéfovat myslivecké asociaci“, smějí se další členové. „Singularity je o upozornění na to, že nám pomalu ale rychle začínají vládnout stroje, Skynet scénář 1:1 se už děje.“ Odkazuje kapela s nadsázkou na slavnou filmovou sérii. O klip se tradičně postaral Adrian Janeček s Alexandrou Hraškovou z FEROproduction, kteří si tentokrát na pomoc s režií a scénářem přizvali zpěvačku Pam Rabbit. Hlavní role se ujala Valentina Tran.

Hudebně se kapela v Singularity do určité míry vrací ke svým kořenům, které obléká do modernějšího a tvrdšího kabátu. Vysokou a moderní kvalitu zvuku Singularity mají na svědomí opět členové kapely z nějvětší části kytarista Rony Janeček s basákem a zpěvákem Filipem Vlčkem, kteří stojí za finálním mixem a masteringem. „Díky improvizaci dodnes nikdo z kapely nerozluštil, co se reálně děje v breakdownu skladby, který je nejvíc heavy, co kdy John Wolfhooker udělali“.

Jde o první singl kapely vydaný pod hudebním vydavatelstvím Warner Music Czech Republic.

Zdroj: Warner Czech Republic s.r.o.
Tina
(Martina )
středa 12. 1. 2022 13:00
, Martina . 2022. Od vnitřního rozpolcení po nadvládu strojů. Vychytané.cz. [Online] 12. 1. 2022. [Citace: 7. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=13929. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Od-vnitrniho-rozpolceni-po-nadvladu-stroju
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.091s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.236.65.63
Serverový čas: středa 7. prosince 2022 17:18