Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Legendární Thrash The Trash ARAKAINU v nové reedici!

ČR - Dlouho nedostupné album vychází na LP i CD a digitálně se speciálními bonusy.
Přidat na Facebook
Nejlepším kritikem na světě je čas. A právě čas ukázal, že album Thrash The Trash už není jen legendární debut pražské metalové skupiny Arakain. Je to doslova kultovní záležitost. Čtyřicetiminutová kolekce, která v době svého vzniku snesla srovnání s tehdejší západní trashmetalovou špičkou v čele s Metallicou nebo Slayer, po právu patří do zlatého fondu domácí metalové pokladnice. Ostatně fakt, že v době vydání se Thrash The Trash na LP a MC prodalo přes 125 tisíc kusů, je víc než výmluvný. Dlouho nedostupné album nyní po více než třiceti letech znovu vychází v novém remasteringu na LP 180 g (včetně poukazu na stažení Hi-Res verze zdarma) a na CD i digitálně se speciálními bonusy v podobě šesti dobových singlů a rarit!Jak ale upozorňuje tehdejší frontman Aleš Brichta, i přes výjimečnost nahrávaného materiálu se v té době u fanoušků a v rámci scény už velmi dobře zavedená kapela nevyhnula komplikacím typickým pro komunistický režim. Album totiž vznikalo na jaře 1989, kdy byl Arakain (stejně jako mnohé další kapely) nucen se vyrovnávat „se zákazy té doby a neustále vést boj o vlastní existenci.“ Právě zmíněné společně s tehdejší ediční politikou a výrobními lhůtami přispělo k tomu, že Thrash The Trash vyšlo až v „porevolučním roce“ 1990.

„Bylo to první české metalové album, což byl styl, po kterém byl v té době u nás hlad. Deska splňovala všechny tehdejší požadavky, a to jak hudebně, tak textově. Prostě správný materiál ve správný čas,“ vzpomíná Brichta a baskytarista Zdeněk Kub dodává: „Byli jsme té muziky plní a potřebovala ven. Už jsme ty songy měli ohrané naživo, takže jsme tušili, že si album posluchače najde, ale o takovém úspěchu jsme ani nesnili. Tehdejší doba by se dala shrnout slovy – divoká muzika, divoký život se vším, co k tomu patří..., a hlavně divoké mládí...“

Zdroj: SUPRAPHON a.s.
Tina
(Martina )
středa 15. 12. 2021 08:00
, Martina . 2021. Legendární Thrash The Trash ARAKAINU v nové reedici!. Vychytané.cz. [Online] 15. 12. 2021. [Citace: 26. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=13926. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Legendarni-Thrash-The-Trash-ARAKAINU-v-nove-reedici!
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.107s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 18.232.56.9
Serverový čas: sobota 26. listopadu 2022 16:32