Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Tři přání pro Popelku mají v Norsku úspěch

WORLD - Tři oříšky pro Popelku Václava Vorlíčka jsou v Norsku extrémně populární. Novou verzi, film Tři přání pro Popelku, vidělo po měsíci promítání v Norsku na 400 000 diváků. „To znamená nejúspěšnější letošní norský film, návštěvnost, která odpovídá bondovce Není čas zemřít a první víkend znamená třetí nejúspěšnější start rodinného filmu v Norsku vůbec,“ přibližuje producent Frederick Peter Nicolai Howard.
Přidat na Facebook
„Jako divák jsem Tři oříšky pro Popelku viděla třeba 15x, během příprav na film pak snad stokrát. Je vážně dobrý a ve své době byl podle mě hodně moderní,“ vyznává se režisérka Cecilie A. Mosli. „Scénář jsme měnili tam a zpátky, až jsme si uvědomili, že originál je tak dobrý, že se pokusíme změnit, co jen půjde, ale základní strukturu a příběh musíme udržet,“ dodává Mosli. „Vím, co originální film pro Česko znamená, a s pokorou čekám, až ho u vás uvidíte,“ vzkazuje režisérka, která před pár lety představila na festivalu v Karlových Varech svou sérii Mammon, obdivuje Prahu a z českých filmů má nejvíce ráda Kolju.

Tři přání pro Popelku

(Tre nøtter til Askepott / Three Wishes for Cinderella )

Podle filmové pohádky “Tři oříšky pro Popelku” Františka Pavlíčka a Václava Vorlíčka

Norsko – 2021

Délka: 87 minut

Premiéra: 23. prosince 2021

Žánr: pohádka

Režie: Cecilie A. Mosli

Hrají: Astrid Smeplass, Cengiz Al, Thorbjorn Harr, Ellen Dorrit Petersen, Bjørn Sundquist, Kristofer Hivju, Anne Marit Jacobsen, Jonis Josef, Ingrid Giæver, Sjur Vatne Brean, Arthur Hakalahti

Každá legenda má své následovníky. „Tři přání pro Popelku“ je nové zpracování legendární pohádky scenáristy Františka Pavlíčka a režiséra Václava Vorlíčka „Tři oříšky pro Popelku“. Severská pocta české filmové klasice přináší její moderní velkolepou verzi, nové kostýmy, scenérie nefalšované norské zimy a divokých zasněžených hvozdů a samozřejmě i zdravou dávku kouzel. Stejně jako u nás nebo v Německu se právě Vorlíčkova Popelka stala nesmrtelnou vánoční pohádkou i v Norsku, diváci ji tam milují a právě místní tvůrci si proto troufli ji po téměř padesáti letech znovu převyprávět.

V roli Popelky se představí norská hudební hvězda Astrid S, jednu z vedlejších postav pak ztvárnil Kristofer Hivju známý jako Tormund ze série Hry o trůny. „Dostat příležitost a privilegium hrát Popelku v nové verzi Tří oříšků pro Popelku je prostě sen. Celé moje dětství jsem se každé Vánoce dívala na původní českou Popelku, neboť se u nás v Norsku stala součástí vánočních tradic. Je to role, ke které člověk přistupuje s maximální pokorou. Popelku a její příběh mám moc ráda a doufám, že lidé budou chtít naše nové zpracování vidět a bude se jim líbit,“ říká ke svému hereckému debutu Astrid Smeplass, známá jako Astrid S, jež kvůli roli podstoupila trénink jízdy na koni i výcvik lukostřelby.

V příběhu odvahy, lásky, dobrého srdce a magie bude Popelka po smrti svého otce znovu bojovat s tyranskou macechou a nevlastní sestrou, překazí lov třem mladíkům a díky kouzelným oříškům se zúčastní úchvatného plesu, kde získá princovo srdce a na útěku ztratí svůj střevíček.

„Václav Vorlíček o slávě své Popelky a její oblibě v Norsku věděl a fanoušku tam si velice vážil. Osobně jsme se spolu účastnili norské premiéry digitálně restaurované verze jeho původního díla. Tam jsme se také setkali s norskými producenty, s nimiž pan Vorlíček jednal o podobě nové Popelky. Remaku pan Vorlíček velice fandil, ale zároveň z něj bylo cítit, že si je jistý tím, že jeho mistrovství stejně překonat nelze,“ říká Pavel Berčík z Evolution Films, který licenci na remake společně s norskými producenty vyjednal s autory původní Popelky.

Režisérkou Tří přání pro Popelku je Cecilie A. Mosli, která se proslavila sérií Mammon pro HBO. Tu pak pro české publikum zpracoval jako seriál Mamon Vladimír Michálek s Matějem Hádkem v hlavní roli.
Tina
(Martina )
úterý 14. 12. 2021 08:00
, Martina . 2021. Tři přání pro Popelku mají v Norsku úspěch. Vychytané.cz. [Online] 14. 12. 2021. [Citace: 7. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=13925. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Tri-prani-pro-Popelku-maji-v-Norsku-uspech
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.131s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.236.65.63
Serverový čas: středa 7. prosince 2022 18:47