Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Andromeda VĚRY ŠPINAROVÉ znovu září!

ČR - Vychází nová LP/CD reedice coby připomínka nedožitých 70. narozenin fenomenální zpěvačky.
Přidat na Facebook
Věra Špinarová – dáma malá vzrůstem, leč velká hlasem i srdcem by letos v prosinci oslavila 70. narozeniny. Bohužel osud tomu chtěl jinak, a výjimečná zpěvačka nás opustila předčasně. Co však stále přetrvává, je její hudební odkaz, který jí po právu přisoudil statut jedné z legend české pop-music. Supraphon jej nyní připomíná novou reedicí jejího albového debutu Andromeda, který poprvé vyšel v roce 1972 a nyní je k dispozici na LP, ale také na CD a digitálně s devíti bonusy.Ač Špinarová získávala své pěvecké ostruhy od šestnácti let, kdy začala zpívat se skupinou Flamingo, ze které později přestoupila do skupiny Majestic, kde vystřídala Marii Rottrovou, na svůj albový debut si musela počkat až do svých necelých jedenadvaceti let.

Temperamentní zpěvačka už za sebou měla několik hitů, ale jak bylo tehdy zvykem bez přísného žánrového zaměření, přelom šedesátých a sedmdesátých let tak zněl. Její energický projev dostal několik výborných příležitostí, ale také pomohl převzatým písním k občas vitálnější podobě, než byl originál.

Podobně koncipován pak byl i Špinarové dlouhohrající debut, který dostal název Andromeda a vyšel v roce 1972 u vydavatelství Panton. V rámci hledání toho nejlepšího si Špinarová ponechala Skupinu Ivo Pavlíka, v některých nahrávkách ji však vhodně podpořily rozhlasové bigbandy. Mezi autory písní najdeme jména jako D. Volejníček, P. Hannig, B. Ondráček, V. Popelka nebo olympický P. Janda, které doplnili textaři V. Čort, E. Krečmar, Z. Borovec, M. Prostějovský, V. Poštulka, Z. Rytíř či výjimečný J. Werich (Summertime).

K úvodnímu medley v čele s Music-boxem, který byl několik měsíců na čele žebříčku rádiových hitů a katapultoval Špinarovou do první ligy české populární hudby, se přidaly songy z domácích zdrojů kvality Andromeda, ale také dovozové Blues včerejší lásky (I Smell Trouble), Den a noc (She´s Not There) a Volej, volej (Soley, soley). Album tak nabídlo

značný stylový rozptyl od fajnového popu přes rockový kousek až po hitový bubble-gum, ale jako celek skvěle fungovalo mimo jiné i díky charakteristickému suverénnímu projevu energické ostravské zpěvačky. Devítka bonusů, která doplňuje album v CD a digitální verzi, pak nabízí novější důkazy (konkrétně) z let 1975 až 2001 o fenoménu, jímž Věra Špinarová byla a stále je i přes svůj předčasný odchod. V prosinci by jí bylo teprve sedmdesát...

Zdroj: SUPRAPHON a.s.
Tina
(Martina )
pátek 19. 11. 2021 08:00
, Martina . 2021. Andromeda VĚRY ŠPINAROVÉ znovu září! . Vychytané.cz. [Online] 19. 11. 2021. [Citace: 2. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=13915. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Andromeda-VĚRY-SPINAROVÉ--znovu-zari!-
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.091s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.236.65.63
Serverový čas: pátek 2. prosince 2022 03:02