Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

DAN BÁRTA & GUSTAV BROM CZECH RADIO BIG BAND

ČR - Zpěvák Dan Bárta natočil s big bandem Českého rozhlasu společné album. S humorem jemu vlastním ho pojmenoval I Killed This Song At Karaoke Last Night. Titul vychází na CD, LP a na digitálních službách.
Přidat na Facebook
Czech Radio Big Band Gustava Broma oslavil v roce 2020 osmdesátiny, jeho zakladatel Gustav Brom by se v roce 2021 dožil stovky a Dan Bárta (tehdy jako zpěvák rockové skupiny Alice) vydal svou první desku před třiceti lety. Vlastně tedy hned trojnásobně výroční album se začalo rodit právě při přípravách na narozeniny známého orchestru. „Chystal se koncert se mnou jako hostem, jenže covid, dvakrát se to překládalo, a nakonec to stejně nedopadlo. Dirigent Vlado Valovič mi posléze navrhnul, abychom připravené skladby ve studiích ČRO nahráli, když už je máme zaranžované a nacvičené. A přišla další vlna covidu… Nebylo do čeho píchnout, žádný hraní, žádný vyhlídky a nic. Pitomý, osamělý, prázdný, takový dost zoufalý období. On to ten název desky vlastně i evokuje: karaoke je, myslím, v jistém smyslu dost osamělá činnost:-)),“ přibližuje Dan Bárta zrod alba. „Nahráli jsme ve studiu v Karlíně čtyři věci za den, kapela dula, já pěl… Bavilo mě to – big band, ten zvuk a tah – já hraju s velkou kapelou rád. Zjistil jsem, že tam je spousta mladejch šikovnejch kluků,“ pochvaluje si zpěvák. A nakonec vzniklo rovnou celé album.

Dramaturgie je pestrá a svobodná: od hitu Human indie-rockových The Killers přes Fortune švédsko-japonské skupiny Little Dragon až třeba k nové, do angličtiny převedené verzi Pramínku vlasů Jiřího Suchého (Big Band Twist) nebo písně Intropicture z dílny Bártovy domovské skupiny Illustratosphere.

Písně velmi rozličných autorů i interpretů upravil kmenový aranžér big bandu Miroslav Hloucal. Deska vznikala pod producentským dohledem Petra Hanzlíka ve studiích Českého rozhlasu (zvuk Rostislav Supa) a ve studiu Sono (mix Milan Cimfe) od loňského roku do letošního září. „Musím říct, že jsem se při té práci i dost naučil. Popravdě i to, kolik věcí neumím a asi už umět ani nebudu,“ přiznává Dan Bárta.

První příležitost vychutnat si skladby naživo budou mít návštěvníci koncertu ke stému výročí narození dirigenta G. Broma v brněnském Sonu tuto neděli 7. listopadu a pak 14. prosince v budově Českého rozhlasu v Praze. Ostatně právě s touto veřejnoprávní institucí je Dan Bárta spojen významněji: začátkem roku se představil na vlnách Českého rozhlasu Vltava jako zapisovatel a předčítač, když připravil povídkový podcast Nevinnosti světa s vyprávěním o svých cestách za vážkami a přírodou. Nové díly začne ČRo Vltava vysílat 9. prosince a Bárta se v ní vydá na cesty do Mexika, Peru, Nikaraguy, ale i na Borneo a Srí Lanku.

Foto: Matěj Třasák
Zdroj: WARNER MUSIC
Tina
(Martina )
čtvrtek 11. 11. 2021 08:00
, Martina . 2021. DAN BÁRTA & GUSTAV BROM CZECH RADIO BIG BAND. Vychytané.cz. [Online] 11. 11. 2021. [Citace: 3. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=13908. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/DAN-BÁRTA-&-GUSTAV-BROM-CZECH-RADIO-BIG-BAND
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.067s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.192.52.167
Serverový čas: sobota 3. prosince 2022 20:06