Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Dvacátnice na internetu, irská hudebnice Orla Gartland v Praze

PRAHA - Irská zpěvačka a skladatelka Orla Gartland má za sebou úspěšný rok. Její debut Woman on the Internet, který 20. srpna vyšel na jejím vlastním labelu New Friends, získal pochvalné recenze od médií jako NME nebo The Guardian.
Přidat na Facebook
Renomovaný deník dal albu čtyři hvězdičky z pěti možných a označil ho za úderný ponor do života současných dvacátníků. V Praze se poprvé představí 14. dubna 2022 v klubu Chapeau Rouge. Vstupenky od 17. září na fource.cz, GoOut a Ticketmaster.

Kromě dříve zveřejněných písní jako More Like You nebo Zombie se na albu nachází i hit You’re Not Special, Babe. „Na moment, kdy budu konečně moci vydat své album, jsem čekala opravdu dlouho. Podařilo se mi na něm vyjádřit přesně to, co jsem chtěla říct. Přestože album vzniklo minulý rok v lockdownu, je pro mě nahrávka soundtrackem k novým dnům, těm budoucím, které jsou plné naděje. Jsem na svou práci neskutečně hrdá,“ prozradila Orla o novém albu.

Orla Gartland se narodila a vyrůstala v Dublinu, své první písně začala psát už ve čtrnácti. Protože ji kvůli nízkému věku nepouštěli do klubů, kde chtěla představit svou tvorbu světu, rozhodla se hudbu sdílet alespoň na internetu. Hned po dokončení školy se přestěhovala do Londýna, kde se mohla v tamních klubech a barech konečně představit svým fanouškům naživo. V Londýně vznikly v roce 2019 její první ucelenější hudební projekty, Women on the Internet tak přímo navazuje na její EP Why Am I Like This? a Freckle Season, která popisují začátek její dráhy i její cestu z Dublinu do Londýna.

V Praze se měla Orla Gartland poprvé představit už minulý rok společně s Cavetownem, kvůli pandemii byl ale koncert zrušen.

Zdroj: FOURCE
Tina
(Martina )
čtvrtek 16. 9. 2021 12:00
, Martina . 2021. Dvacátnice na internetu, irská hudebnice Orla Gartland v Praze. Vychytané.cz. [Online] 16. 9. 2021. [Citace: 30. 9. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=13887. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Dvacatnice-na-internetu,-irska-hudebnice-Orla-Gartland-v-Praze
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.089s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 18.208.132.74
Serverový čas: pátek 30. září 2022 12:39