Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

IRON MAIDEN vydali skvělé album Senjutsu

WORLD - Skupina IRON MAIDEN vydala novinku Senjutsu. Podle hudebních kritiků jde o jednu z nejvydařenějších desek diskografie heavy metalové legendy.
Přidat na Facebook
Sedmnácté album Iron Maiden vychází šest let po předchozím The Book Of Souls. Takhle dlouho příznivci skupiny na nové nahrávky svých miláčků nikdy nečekali. Deska opět vznikla ve francouských studiích Guillaume Tell Studio v prostorách bývalého kina, které má díky vysokým stropům jedinečnou akustiku. Její finalizaci měl znovu na starosti producent Kevin Shirley, jehož citlivý přístup skupina dlouhodobě oceňuje. Výsledkem je více než 80 minut hudby rozprostřené na ploše klasického dvojalba.

Inspiraci Iron Maiden tentokrát hledali na východě. Tomu odpovídá i vzhled maskota Eddieho, kterému dvorní ilustrátor kapely Mark Wilkinson vtiskl podobu samuraje. Hudebně Senjutsu pokračuje v trendu, jakým se Iron Maiden vydali na předchozích nahrávkách. Pečlivě budují atmosféru a stavějí hlavně na detailu. Jak si všímá hudební server Pitchfork, skupina netrpí zbytečnou nostalgií a neplýtvá odkazy na osmdesátá léta, kdy natočila svá nejlepší alba a až nábožensky vzývané skladby jako Run To The Hills nebo The Trooper. Epickým pojetím a melodikou Senjutsu navazuje na zásadní album Brave New World z roku 2000, které zrestartovalo kariéru Iron Maiden po návratu zpěváka Bruce Dickinsona a kytaristy Adriana Smithe.

Jak lze vyčíst z recenzí, na Senjutsu jsou Iron Maiden ve skvělé formě. Server Metacritic, jenž kompletuje hodnocení nejdůležitějších časopisů a internetových platforem, hlásí průměrnou známku 82 bodů ze 100 možných. Nadšení neskrývají specializovaná média jako Pitchfork, Classic Rock Magazine, NME nebo Clash Music, vřelého přijetí se však desce dostává i od společenských magazínů či deníků. Senjutsu je nepochybně jednou z největších hudebních událostí roku 2021!Zdroj: WARNER MUSIC ČR

Tina
(Martina )
pátek 10. 9. 2021 08:00
, Martina . 2021. IRON MAIDEN vydali skvělé album Senjutsu. Vychytané.cz. [Online] 10. 9. 2021. [Citace: 5. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=13877. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/-IRON-MAIDEN-vydali-skvele-album-Senjutsu
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Všechno nejlepší!!
Dnes slaví narozeniny člen redakce! Redakce Blahopřeje! ;) 
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.067s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.197.198.214
Serverový čas: pondělí 5. prosince 2022 18:11