Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

DAVID GUETTA si připomíná kulaté výročí

WORLD - Před deseti lety vydal DAVID GUETTA legendární album Nothing But The Beat. Výročí si přípomíná remixem skladby Titanium, která v těchto dnech dosáhla miliardy přehrání na Spotify.
Přidat na Facebook
Když David Guetta přišel na konci srpna 2011 s deskou Nothing But The Beat, byl to pro EDM scénu zásadní moment. Jedno z nejdůležitějších alb dekády nabídlo nebývalé množství hitů a řadu populárních hostů. Nikomu se do té doby nepovedlo dát dohromady takovou armádu slavných zpěvaček, zpěváků a koproducentů jako Guettovi: Snoop Dogg, Akon, Nicki Minaj, Sia, will.i.am, Ludacris, Flo-Rida, Timbaland, Usher, Taio Cruz... Guettovi se na desce podařilo vytvořit jedinečný hudební most mezi elektronickou taneční scénou, popovým světem a urban komunitou, čímž nadlouho ovlivnil celou generaci svých souputníků.Z šesti Top 10 singlů vyzdvihněme skladbu Titanium, ze které se stal největší hit Guettovy kariéry. I proto se v připomínce kulatého výročí vrácí právě k ní. V nahrávce se objevuje australská zpěvačka Sia, ale původní plány byly jiné. Proslýchá se, že první volbou byla Katy Perry, pro kterou Sia píseň napsala, která však spolupráci s Guettou odmítla. Skladbu na album nazpívala Mary J. Blige, ale francouzský producent se na poslední chvíli rozhodl pro původní vokál z demosnímku. Pikantní je, že Guetta použil zpěv bez svolení, jak Sia později prozradila. Nahrávka je dnes jedním z nejúspěšnějších singlů historie dance music s mnoha oceněními včetně multiplatinových certifikátů z Anglie, Austrálie nebo Ameriky a Guettovou vstupenkou do klubu miliardářů aplikace Spotify. Zároveň jde o první společnou práci dvojice David Guetta & Sia, která odstartovala vydařenou sérii dalších kolaborací (She Wolf – Falling To Pieces, Bang My Head, Flames, Let’s Love).

Závěrem připomeňme, že alba Nothing But The Beat se celosvětově prodalo v přepočtu tři miliony kusů.

Tina
(Martina )
čtvrtek 9. 9. 2021 08:00
, Martina . 2021. DAVID GUETTA si připomíná kulaté výročí. Vychytané.cz. [Online] 9. 9. 2021. [Citace: 29. 5. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=13875. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/DAVID-GUETTA-si-pripomina-kulate-vyroci
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.064s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.236.27.143
Serverový čas: pondělí 29. května 2023 04:06