Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

A Day of Sound již potřetí v GASK

KUTNÁ HORA - V Galerii Středočeského kraje se uskuteční v pátek 17. 9. od 16.00 třetí ročník festivalu A Day of Sound, který přivádí do GASK experimentální a nezávislou hudbu.
Přidat na Facebook
Publikum na A Day of Sound přijíždí jednak pro sugestivní prostředí interiérových scén a ústředního zahradního pódia v areálu barokní jezuitské koleje, jednak pro specifický kurátorský výběr účinkujících, jehož autorem je Pavel Klusák. Těšit se můžete na pestrou přehlídku zahraničních a českých interpretů, hlavními hvězdami budou producent BJ Nilsen ze Švédska a hudebnice a sound designérka Marta de Pascalis z Itálie.

Také v srpnu pokračujeme v sérii zajímavých doprovodných programů k aktuálním výstavám. Na čtvrtek 12. 8. od 15.00 si kurátorka Vanda Skálová připravila komentovanou prohlídku k výstavě Adély Součkové Lidé chleba a masky smrti, představující textilní stély vytvořené technikou strážnického modrotisku a nacházející se v sousedství kavárny Gallery Point.

O den později můžete v GASK od 17.00 navštívit komentovanou prohlídku a přednášku k výstavě Josef Svoboda – scénograf s jedním z jejích kurátorů, scénografem a znalcem díla Josefa Svobody Martinem Ondrušem. Na komentovanou prohlídku naváže v 19.00 přednáška, která nabídne zamyšlení nad wagnerovskými scénografiemi Josefa Svobody.

V sobotu 21. 8. od 14.00 se s námi můžete vydat po stopách dějin jezuitské koleje v Kutné Hoře. Sestoupíme do 17. století, navštívíme prostory lékárny, refektáře a seznámíme se s alejí barokních sousoší zdobících cestu k chrámu svaté Barbory. Součástí prohlídky bude také projekce fotografií dokumentujících rekonstrukci budovy a její adaptaci na galerii. Průvodci Vám budou Petr Adámek (GASK) a restaurátor Martin Kulhánek.

Ve stejný den od 15.00 Vás malířka Alžběta Josefy společně s kurátorkou Veronikou Marešovou provedou výstavou Nejistý popud. Podrobnosti ke komentovaným prohlídkám najdete ZDE.

Máme radost vždy, když se naše galerie stane součástí zajímavého projektu. Jedním z posledních je spolupráce s Moravskou gobelínovou manufakturou (MGM). GASK se prostřednictvím této instituce zapojila do výroby dvou gobelínů, vytvářených podle obrazů předních českých meziválečných umělců, Josefa Čapka (1887–1945) a Jindřicha Štyrského (1899–1942). Jeden z nich byl již dokončen a druhý bude hotov v závěru tohoto roku. Sledujte náš web a dozvíte se víc.

Prázdniny jsou ve své druhé polovině, a jestliže přemýšlíte, kam vyrazit se svými dětmi, GASK má aktuálně co nabídnout. Se svými ratolestmi můžete navštívit hravou výstavu FÉROVÝ OKRUH Gwénaëla Morice. Férový okruh pomyslně propojuje bretaňské přístavní městečko Lorient, kde umělec žije a tvoří, se dvěma výstavními místy v Čechách, jimiž jsou arto.to galerie v Uhelném mlýně v Libčicích nad Vltavou a Galerie Středočeského kraje – GASK v Kutné Hoře. V GASK SHOP si také můžete udělat radost hračkami z dílny tohoto francouzského umělce, který pracuje s recykláty a snaží se tak dát nový život plastovému odpadu. Zapojit se u nás můžete i do letní soutěže ČT Déčko – Zastav nečas! U pokladny si vyzvedněte leták se soutěžním heslem a Vědátorský list – Strom a půda. Na stejném místě můžete získat také razítko do herního plánu hry Dobrodružné putování Kutnohorskem a Kolínskem a soutěžit o spoustu krásných cen.

I nadále máme každý pátek otevřeno do 21.00. Oko si tedy můžete potěšit aktuálními výstavami a chuťové pohárky lahůdkami v naší designové kavárně s příjemnou obsluhou Gallery Point. Čeká na Vás výborná káva, limonády od lokálních výrobců, výběrové víno a lahodné dezerty. Posedět si můžete jak ve vnitřních prostorách, tak na slunné terase.

Zdroj: tým GASK
Tina
(Martina )
úterý 17. 8. 2021 08:00
, Martina . 2021. A Day of Sound již potřetí v GASK. Vychytané.cz. [Online] 17. 8. 2021. [Citace: 5. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=13859. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/A-Day-of-Sound-jiz-potreti-v-GASK
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Všechno nejlepší!!
Dnes slaví narozeniny člen redakce! Redakce Blahopřeje! ;) 
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.101s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 18.207.136.189
Serverový čas: pondělí 5. prosince 2022 11:50