Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Hudební festival Znojmo 2021 začíná

ZNOJMO - Hudební festival Znojmo dnes slavnostně zahájí Gala koncert Pavla Šporcla.
Přidat na Facebook
Na programu Hudebního festivalu Znojmo je více než třicet koncertů a doprovodných akcí, letos se koná už po sedmnácté. Ročník s podtitulem „Pocta živlům a katastrofám“ se uskuteční na různých místech města Znojma a také v jeho okolí – v přírodě i v krásných prostorách zámků a kostelů. Letošní festival je hlavně snahou vrátit vše do normálních kolejí.Pocta živlům a katastrofám

„Doufali jsme už loni, že náš festival, bude právě tím, který situaci vrátí zpátky do normálu. Letos už tomu ale opravdu věřím. Těším se na krásné léto, které na Hudební festival Znojmo přinese mnoho zážitků. Ústřední téma festivalu jsme přizpůsobili současné myšlence. Celá dramaturgie nutí člověka zamyslet se nad současným stavem světa, ale zároveň se bude chtít smát živlům a katastrofám. Vždyť i výborný virtuos nebo zpěvák je hudební živel a často i během koncertu může dojít k docela velké hudební katastrofě. Zároveň když bouchne sopka, je to katastrofa, ale v sopečném prachu roste úžasné víno, takže vše špatné je vždy k něčemu dobré,” řekl prezident festivalu Jiří Ludvík.Festival pomáhá

V rámci festivalu pořadatelé připravili hned několik benefičních akcí. Prostřednictvím Koncertu na dřeň multižánrového kvartetu Husák Quartet přispěje Nadaci pro transplantace kostní dřeně (13. července v sídle vinařství Lahofer v Dobšicích). V zahradách uherčického zámku se představí mužský vokální soubor Gentlemen Singers, součástí vystoupení bude již tradičně dražba na obnovu mobiliáře zámku (21. července, zámek v Uherčicích).

Letos ohledem na zvolené téma a také na nemilé události na jižní Moravě chystá festival věnovat peníze i na oblasti zasažené nedávným tornádem.

„Festival věnuje pět korun z každé prodané vstupenky z koncertu, který se věnuje tématu živlů a katastrof. Jelikož letos je téma festivalové dramaturgie pocta živlům a katastrofám, cítíme potřebu pomoci jihomoravské lokalitě postihlé tornádem,“ řekl prezident festivalu Jiří Ludvík. Takových akcí je na programu více než patnáct.

Vyvrcholením celého festivalu bude poslední festivalový víkend operní představení Den Posledního soudu G. P. Telemanna. Jde o unikátní projekt festivalové stagiony vzniká přímo v místě na míru festivalu.

Více o programu: https://www.hudbaznojmo.cz/program-vstupenky/

Zdroj: Petra Štorková
Tina
(Martina )
pátek 9. 7. 2021 19:00
, Martina . 2021. Hudební festival Znojmo 2021 začíná . Vychytané.cz. [Online] 9. 7. 2021. [Citace: 20. 1. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=13832. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Hudebni-festival-Znojmo-2021-zacina-
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.038s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 54.80.252.84
Serverový čas: čtvrtek 20. ledna 2022 20:42