Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Patrik Hartl představuje hlavní hereckou čtyřku

ČR - Film Patrika Hartla „Prvok, Šampón, Tečka a Karel“ vstoupí do českých kin 29. července. Měsíc před širokým uvedením do kin představuje autor knižní předlohy, scénáře a současně režisér filmu Patrik Hartl hlavní hereckou čtveřici svých titulních postav.
Přidat na Facebook
Současně s tím zve diváky na speciální gigantickou projekci. Už v pátek 16. července totiž proběhne veřejná předpremiéra filmu Prvok, Šampón, Tečka a Karel pro několik tisíc diváků v letním amfiteátru Lochotín v Plzni, kde se snímek částečně natáčel. „Já se prostě už nemůžu prvních diváků a jejích reakcí dočkat. Věřím, že předpremiéra v největším českém letním kině bude výjimečným zážitkem. Pro mě tedy určitě,“ těší se Patrik Hartl.

Promítání pro první diváky filmového Prvoka by se mohlo stát rekordní projekcí co do počtu diváků na jednom představení. „Amfiteátr má nyní kapacitu 7 000 diváků, věříme, že se zaplní co nejvíce. Několik tisíc diváků na jednom promítání by byl výjimečný a rekordní filmový moment,“ doufá jeden z producentů filmu Ondřej Kulhánek za Bontonfilm Studios.

„Už teď máme prodáno zhruba 1000 vstupenek, část míst také věnujeme zdravotníkům z Plzně jako poděkování za tvrdou šichtu během epidemie Covidu. Diváky srdečně zveme, před promítáním se mohou těšit i na velký rozhovor s Patrikem Hartlem,“ říká Michal Šašek za Mezinárodní filmový festival Juniorfest, který akci organizuje.

Diváci předpremiéry tak jako první uvidí Martina Pechláta v roli Prvoka, Davida Švehlíka coby Šampóna, Hynka Čermáka jako Tečku a Karla s tváří Martina Hofmanna. Obsazení hlavních postav popisuje Patrik Hartl v jednom z dílů svého deníku, který k filmu natočil.

O Martinovi Pechlátovi - Prvokovi

Aniž by to sám tušil, Martin Pechlát stál přímo u samotného zrodu své postavy a jeho obsazení bylo více, než jasné. „Potkali jsme se kdysi u natáčení seriálu, a hrozně moc jsme si rozuměli. Když jsem potom začal psát tuhle knížku, představoval jsem si, že Prvok je právě Martin Pechlát,“ prozrazuje Hartl.

„Je zvláštní vidět ho teď v hotovém filmu. Mám pocit, že mi vylezl z hlavy. To je paráda,“ dodává.

O Davidovi Švehlíkovi – Šampónovi

„Šampón byla jediná role, na kterou jsem dělal kamerové zkoušky. Je to totiž velmi komplikovaná postava, musí být nejen hezoun a mít charizma, ale musí mít v sobě i křehké tajemství. To David má, ale potřeboval jsem vidět, jestli v něm bude taky velký pražský prcíř. David to zvládl skvěle,“ popisuje Hartl.

„David Švehlík je prostě idol. Snoubí se v něm přirozený sex appeal s těžko definovatelným oduševnělým tajemstvím. Jeho inteligentní jemné herectví mi připomíná dávné filmové výkony mladého Jana Kačera,“ pokračuje Hartl.

O Hynkovi Čermákovi – Tečkovi

„Kdysi jsem ho viděl v divadle v roli Stanleyho v inscenaci Tramvaji do stanice touha a on byl tak moc dobrej a tak moc vypadal jako chlap, že já jsem chtěl, aby se můj syn taky jmenoval Hynek a byl taky takovej chlap,“ říká Hartl.

„To by ale na roli nestačilo. Hynek Čermák mě vždycky přitahoval kombinací testosteronové tvrdosti a překvapivě křehké citovosti. Jeho komediální talent a něha pod tvrdou slupkou jsou pro roli Tečky požehnáním,“ doplňuje Hartl.

O Martinovi Hofmannovi – Karlovi

„Martin Hofmann je můj nejlepší kamarád už roky a roky a roky, my spolu dospíváme a zrajeme v muže. Je to moje nejbližší duše s varlaty,“ vyznává se Hartl.

„Martin je už dvacet let mým životním souputníkem. Pracovali jsme spolu na těžkých divadelních rolích a hluboce spolu souzníme. Je fascinující, že na sídlišti v pražských Bohnicích vyrostla taková herecká perla. V mém filmu nesměl chybět,“ říká jasně Hartl.O FILMU

V příběhu Prvoka, Šampóna, Tečky a Karla si čtyři kamarádi ve středním věku přiznají, že nežijí tak, jak si představovali. A rozhodnou se vyřešit svou krizi provokativní hrou s téměř nesplnitelnými úkoly. Jak čtyřicátník zjistí, jestli je opravdovej chlap? Jak zabrání korozi svých ideálů, rozplynutí snů a scvrkávání varlat? Prvok, Šampón, Tečka a Karel se pokusí najít v sobě odvahu udělat pořádnou kravinu jako zamlada. Nebo aspoň odvahu za všech okolností říkat to, co si opravdu myslí. Kdo splní úkol, není sráč ...

Producentem je Bontonfilm Studios a love.FRAME, koproducentem je Europeana Production, Česká televize, Bourdon a innogy. Partnerem filmu je ČSOB. Film vznikl za podpory Plzeňského kraje.

Zdroj: Bontonfilm
Tina
(Martina )
pátek 9. 7. 2021 08:00
, Martina . 2021. Patrik Hartl představuje hlavní hereckou čtyřku. Vychytané.cz. [Online] 9. 7. 2021. [Citace: 8. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=13830. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Patrik-Hartl-predstavuje-hlavni-hereckou-ctyrku
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.073s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.236.65.63
Serverový čas: čtvrtek 8. prosince 2022 00:46