Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Giganti doby ledové se v létě vrací na Lipno

ČR - I v létě 2021 je možné zažít napínavý lov na téměř šestimetrového mamuta.
Přidat na Facebook
Na Lipno se totiž vrací úspěšná putovní výstava, která návštěvníky ohromí realistickými modely pravěkých tvorů v životních velikostech. Giganti doby ledové umožňují zblízka poznat 18 vyhynulých tvorů z pravěku. Novinkou pro návštěvníky je paleohřiště, na němž mohou děti objevovat trilobity a jiné fosilie při hře. Do minulosti staré 10 tisíc let se lze na Lipně vydat od 1. července do 29. srpna. Giganti doby ledové čekají u hotelu Racek v Černé v Pošumaví.Výstava Giganti doby ledové je příležitostí „cestovat v čase“ a seznámit se s tehdy největšími a nejzajímavějšími obyvateli planety. Přesvědčivé modely vznikly díky spolupráci sochařů, modelářů a paleontologů, a to na základě nejnovějších vědeckých poznatků.

Návštěvníci mohou na Lipně „potkat“ celkem 18 vyhynulých tvorů z doby ledové. Navíc zasazených do scenérií přibližujících pravěké prostředí a situace, jaké se v pravěku mohly odehrát. Lidé tak uvidí veledaňka bojujícího o život po napadení smečkou hyen, bez nebezpečí můžou pozorovat lva snažícího se ukořistit prakoně nebo přihlížet marné snaze mamuta dostat se ze spárů lovců. V životní velikosti na výstavě číhají také srstnatý nosorožec, šavlozubý tygr či pozemní lenochod. Dobu ledovou dokreslují mamutí kly, kosti srstnatých nosorožců nebo parohy veledaňků. Součástí výstavy jsou i čtyři kostry, opět vytvořené v souladu s nejnovějšími vědeckými poznatky.

Malé návštěvníky jistě potěší interaktivní novinka – paleohřiště. Pod skálou s reliéfy fosilií mohou děti na pískovišti objevovat trilobity či lebky šavlozubého tygra a jeskynního medvěda. Zvláště pro děti a dospívající je výstava jedinečnou možností seznámit se s pravou podobou dávno vyhynulých tvorů a dozvědět se více o jejich způsobu života. Něco nového a zajímavého se tak mohou přiučit i o prázdninách. Podrobnosti o době ledové poskytnou doplňující texty.

„V minulém roce byli Giganti na Lipně velmi vyhledávanou výstavou. A to jak pro české, tak zahraniční návštěvníky. Věříme, že se k nám letos díky novému interaktivnímu paleohřišti, kde děti mohou objevovat trilobity a jiné fosilie, vrátí návštěvníci z let předchozích, a přijdou i ti, kteří výstavu ještě neměli možnost zhlédnout. Vidět mamuta, který má téměř 6 metrů na výšku a jeho váha je přes 2 000 kilogramů, a ocitnout se uprostřed vyhynulé megafauny je zážitek, který si malé děti i dospělí chtějí zopakovat,“ říká kurátor výstavy a jednatel společnosti Giganti Filip Kočík.

Zábavu a poučení pro malé i velké nabízí Giganti doby ledové na Lipně po celé prázdniny, zájemci je najdou u hotelu Racek v Černé v Pošumaví. Příslušníci IZS mají letos vstup na výstavu zdarma. Organizátoři jim tímto způsobem chtějí stejně jako v minulém roce vyjádřit poděkování za jejich obětavou a náročnou práci v uplynulých měsících.
________________________________________
Výstava Giganti doby ledové: 1. 7. – 29. 8. 2021
U Hotelu Racek v Černé v Pošumaví
Každý den od: 9.30-19.00 hod.
Vstupné:
- dospělí: 150 CZK
- děti, studenti, důchodci, ZTP: 90 CZK
- rodiny (2+2 nebo 3+1): 350 CZK
- IZS: zdarma

Více informací na www.giganti.cz
Fakta výstavy:
- největším a nejtěžším modelem je mamut – 5,6 metrů vysoký model o celkové hmotnosti téměř 2 000 kg,
- na vnitřní kostry modelů byla dohromady použita více než tuna železa ,
- celková osrstěná plocha modelů odpovídá přibližně ploše opony Národního divadla,
- všechny odlitky zubů společně dosahují váhy kolem 5 kg,
- výroba jednoho modelu trvá přibližně 3 měsíce,
- nejakčnější pozice výstavy je kůň napadený obrovským lvem.

Zdroj: Pavla Umlaufová
js
(Jarda Střecha)
pátek 2. 7. 2021 15:00
Střecha, Jarda . 2021. Giganti doby ledové se v létě vrací na Lipno. Vychytané.cz. [Online] 2. 7. 2021. [Citace: 1. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=13822. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Giganti-doby-ledove-se-v-lete-vraci-na-Lipno
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.066s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 35.172.224.102
Serverový čas: čtvrtek 1. prosince 2022 11:12