Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

ZÁVĚREČNÝ DEN ZLÍN FILM FESTIVALU NAPOSLEDY NABÍZÍ OCENĚNÉ FILMY A DAL

ZLÍN - Přesně na Den dětí, 1. června, končí jarní část Zlín Film Festivalu, která se odehrála převážně online. Na programu jsou pořady pro filmové odborníky, přístupné jsou ale i široké veřejnosti. Tento den je také poslední příležitostí zhlédnout všechny filmy, besedy, workshopy či koncerty, které byly postupně uváděny v průběhu předchozích festivalových dní.
Přidat na Facebook


ONLINE festivalový program je dostupný na webu Zlín Film Festivalu už jen do úterý 1. 6. 2021, 23:59 hodin. Do tohoto času je možné pořady nově spouštět. Sledování právě přehrávaných pořadů bude možné dokončit i po tomto čase. ONLINE program je dostupný pouze na území České republiky.

Z PROGRAMU PÁTÉHO DNE FESTIVALU DOPORUČUJEME

(NEJEN) PRO FILMOVÉ PROFESIONÁLY:

Být vždy napřed: Jiří Konečný, Pavla Klimešová a Vratislav Šlajer - webinář pro studenty filmových škol s trojicí úspěšných producentů. Možnost zapojit se prostřednictvím živého chatu. Živě ze studia od 16:00 hodin.

Za školou s Markétou Pášmovou a Petrem Oukropcem (Zlínfest Speciál) - neformální talk show s uměleckou ředitelkou Markétou Pášmovou a filmovým režisérem a producentem Petrem Oukropcem, mj. o tom, proč u nás chybí audiovizuální produkce pro mladé diváky a jestli se blýská na lepší časy. Živě ze studia od 20:00 hodin.

ONLINE FILMOVÉ PROJEKCE:

Hranice odvahy (Norsko, 2020) – dobrodružný příběh desetileté Gerdy a jejího bratra Otta, jejichž rodiče jsou za druhé světové války v norském hnutí odporu, vypráví o důvěře, neochvějné loajalitě a velké odvaze, kterou lze objevit i u těch nejmenších dětí. Oceněno Zlatým střevíčkem za nejlepší celovečerní film pro děti na 60. ZFF.

Život jako abeceda (Austrálie, 2019) – festivalová hitovka zobrazuje od A do Z všechny barvy života mezi světem smyšleného kouzelného lesa a konzervativního maloměsta. Film získal Cenu dětské poroty za nejlepší celovečerní film pro děti na 60. ZFF.

Život bez Sáry Amatové (Španělsko, 2019) - čistý a poetický příběh dospívání a první lásky na horkém španělském venkově. Oceněno Zlatým střevíčkem za nejlepší celovečerní film pro mládež a Cenou mládežnické poroty na 60. ZFF.

Dvě pásma animovaných filmů pro nejmenší děti - Žížaláci a jiné animáčky, Hvězdička a jiné animáčky.

Ochutnávka filmů, které budou na podzim soutěžit o cenu Zlínský pes. Další filmy najdete na webu festivalu.

WORKSHOPY ONLINE: Lunapark filmových vynálezů – filmový workshop pro školy. Zhlédnout zde. Film a literatura – workshop pro děti i dospělé. Zhlédnout zde. Kurz filmového herectví pro děti – herecký workshop.

Aanimuj! – 10 propracovaných online workshopů, které děti provedou světem animace. Zhlédnout zde. Děti se mohou naučit střih videa, postprodukci, ploškovou animaci, dynamiku pohybu a další.

BESEDY ONLINE:

Zlínský film žije aneb točíme už 85 let! – záznam audiovizuálního pořadu o historii zlínských ateliérů.

Harry Potter: Knižní a filmové artefakty – beseda se členy fanouškovské skupiny Potterfan.

Batman: cesta k Temnému rytíři - jedna z největších komiksových postav a jeho filmové a televizní adaptace v besedě s komiksovým recenzentem a publicistou Ondřejem Králem.

Dostupné jsou i další pořady z předchozích dní, jako koncerty, rozhovory s filmovými hvězdami a další.

NA NÁMĚSTÍ MÍRU program pokračuje i po skončení festivalu:

Virtuální galerie - ohlédnutí za uplynulým 60. ročníkem Zlín Film Festivalu. Galerii na náměstí Míru poznáte podle velké vstupní brány s AR ikonou. Vstoupíte do ní za pomocí mobilní aplikace AR ZFF. Výstava potrvá do 4. června.

24. Salon filmových klapek, OZC Zlaté jablko, od 8:00 do 21:00 hodin – autorská výstava 125 umělecky ztvárněných filmových klapek. Výstava potrvá do 9. června.

Radost tvořit, OZC Zlaté jablko, od 8:00 do 21:00 hodin – výstava oceněných prací Mezinárodní výtvarné soutěže dětí a mládeže se zrakovým postižením. Výstava potrvá do 9. června.

Více na www.zlinfest.cz

Zdroj: Ing. Kateřina Martykánová
Tina
(Martina )
pondělí 31. 5. 2021 19:00
, Martina . 2021. ZÁVĚREČNÝ DEN ZLÍN FILM FESTIVALU NAPOSLEDY NABÍZÍ OCENĚNÉ FILMY A DAL. Vychytané.cz. [Online] 31. 5. 2021. [Citace: 9. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=13805. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/ZÁVĚRECNÝ-DEN-ZLÍN-FILM-FESTIVALU-NAPOSLEDY-NABÍZÍ-OCENĚNÉ-FILMY-A-DAL
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.086s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 34.239.154.240
Serverový čas: pátek 9. prosince 2022 04:44