Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

ZLÍN FILM FESTIVAL: OCENĚNÍ VIRTUÁLNÍ REALITY

ZLÍN - CENU „ZA POPULARIZACI VĚDY MEZI MLÁDEŽÍ” ZÍSKALO NÁRODNÍ MUZEUM .
Přidat na Facebook
Letošní Filmovou cenu TA ČR „Za popularizaci vědy mezi mládeží“ získalo Národní muzeum za zpřístupnění svých sbírek, nejen dětem, formou virtuální reality. Ocenění předal řediteli Národního muzea Michalu Lukešovi předseda Technologické agentury České republiky (TA ČR) Petr Konvalinka 29. května 2021 ve virtuálním studiu na 61. ročníku Zlín Film Festivalu.

Smyslem ocenění není pouze popularizace výzkumu a inovací mezi mladou generací, ale také vzdát čest významným osobnostem, které se zasloužily o základy a rozvoj populárně vědeckého filmu v naší zemi. Ten má úzkou vazbu právě na zlínskou tvorbu, jež byla zaměřena mimo jiné na výukové a populárně-vědecké filmy.

Odborná porota se tentokrát zaměřila na kulturní instituce, které dokázaly rychle zareagovat na uzavření z důvodu pandemie a poskytly své expozice veřejnosti vzdáleně, pomocí digitálních technologií. Z rozsáhlé nabídky zajímavých a užitečných projektů byl oceněn soubor virtuálních prohlídek „Národní muzeum pro děti“, který je výjimečný nejen svým rozsahem a kvalitou, ale také zaměřením i na hendikepované děti. Do úzkého výběru se dostali také Muzeum hlavního města Prahy, Národní technické muzeum, Hvězdárna a planetárium Brno, Astronomický ústav AV ČR, Pevnost Olomouc nebo Národní zemědělské muzeum.

Zdroj: Ing. Kateřina Martykánová
Tina
(Martina )
neděle 30. 5. 2021 13:00
, Martina . 2021. ZLÍN FILM FESTIVAL: OCENĚNÍ VIRTUÁLNÍ REALITY . Vychytané.cz. [Online] 30. 5. 2021. [Citace: 2. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=13802. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/ZLÍN-FILM-FESTIVAL:-OCENĚNÍ-VIRTUÁLNÍ-REALITY-
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.036s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.210.77.106
Serverový čas: pátek 2. prosince 2022 18:30