Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Mohlo by to bejt nebe...

ČR - Skvělý albový návrat rockové legendy.
Přidat na Facebook
Po první ochutnávce v podobě singlu a klipu Má vlast, který dosud nasbíral na YouTube přes 118 tisíc zhlédnutí, se již tento pátek 28. května dočkáme netrpělivě vyhlíženého nového alba Michala Prokopa & Framus Five.

S novinkou pojmenovanou Mohlo by to bejt nebe... se tuzemská rocková legenda symbolicky vrací pod křídla vydavatelství Supraphon, kde před neuvěřitelnými třiapadesáti roky svou bohatou hudební kariéru započala. Album je k dispozici na 2LP, CD i digitálně a Michal Prokop & Framus Five jej pokřtí 13. a 14. 8. na festivalu Krásný ztráty 2021 ve Všeticích.

Během natáčení třinácti písní, jež na albu najdeme, se Michal Prokop & Framus Five krom nemožnosti nahrávat společně museli popasovat s vážnou zdravotní indispozicí věrného souputníka a letitého spoluhráče Luboše Andršta, který s Prokopem natočil nejen jako kytarista, ale i jako autor a aranžér od roku 1970 pět řadových alb a čtyři živáky.

Již brzy se budeme moci těšit také na živou prezentaci Mohlo by to bejt nebe... na festivalu Krásný ztráty 2021, jehož start 13. 8. připadá na den zpěvákových 75. narozenin, a následném turné. „Sám jsem zvědav, jak to půjde po tolika měsících nahodit řemen. Nejen proto, že budeme mít v kapele dva nové muzikanty – u kláves se ještě objeví Andy Čermák, leader skupiny Sunflower Caravan, který vystřídá po patnácti letech Honzu Koláře –, a nejen proto, že se kvůli salámovému nahrávání ty nové věci z alba budeme muset vlastně všichni naučit. Ale taky proto, že už mi není dvacet a udržet si pěveckou formu a nutnou energii po více než půlroce nuceného ‚ticha‘ nebude sranda. Tak mi držte palce,“ dodává Michal Prokop k plánovaným koncertům.

Zdroj: SUPRAPHON a.s.
Tina
(Martina )
středa 26. 5. 2021 13:00
, Martina . 2021. Mohlo by to bejt nebe... . Vychytané.cz. [Online] 26. 5. 2021. [Citace: 3. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=13792. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Mohlo-by-to-bejt-nebe...-
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.087s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.197.198.214
Serverový čas: sobota 3. prosince 2022 07:06