Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

FILMOVÉ KLAPKY I DĚTSKÁ TVORBA NA TÉMA „VÝLET DO FANTAZIE“

ZLÍN - Na přelomu května a června proběhne ve Zlíně jarní část Zlín Film Festivalu. Na programu má také výstavy, které hostí obchodní centrum Zlaté jablko. Od 27. května do 9. června zde bude k vidění jak kolekce Salonu filmových klapek, tak výstava oceněných prací z mezinárodní výtvarné soutěže dětí a mládeže se zrakovým postižením Radost tvořit.
Přidat na Facebook
Zlaté jablko opět ožívá Zlín Film Festivalem. Jeho jarní část sice z epidemiologických důvodů proběhne převážně online, výstavy ve Zlatém jablku jsou ale výjimkou a je možné si je prohlédnout „na živo“.

Zcela volnou ruku měli při své tvorbě výtvarníci, kteří se zapojili do 24. ročníku Salonu filmových klapek. „Mezi 125 autory výtvarně ztvárněných klapek, které u nás bude možné zhlédnout, nechybí Kristián Kodet, Kateřina Miler, Iva Hüttnerová, Jiří Slíva, Ladislav Pálka či Boris Jirků“, uvedl ředitel Zlatého jablka Jiří Kratochvíl. Po loňské úspěšné premiéře pokračuje ve spolupráci i známý kreslíř Petr Urban nebo výrazný představitel české grafitti scény Michal Škapa.

Nováčky letošního ročníku jsou například TICHO762, Martin Houska, Petra Hřivnáčová nebo Markéta Urbanová, dcera Petra Urbana. Tři klapky pochází ze zahraničí. Z Kanady zaslala své dílo Ludmila Zemanová, dcera režiséra Karla Zemana. Ze Slovenska do kolekce přispěli Andrej Augustín a Peter Marček.

Ucelený přehled o Salonu filmových klapek, informace o jednotlivých autorech, vizuály všech doposud realizovaných klapek a další zajímavosti nabízí také web salonfilmovychklapek.cz

Druhou výstavou svázanou se Zlín Film Festivalem je přehlídka mezinárodní výtvarné soutěže dětí a mládeže se zrakovým postižením pod názvem Radost tvořit. Letošním tématem soutěže je „Výlet do fantazie“. „Děti, i přesto že jsou slabozraké, se zbytky zraku či nevidomé, mají velmi bohatou fantazii a jejich díla si zaslouží náš obdiv,“ vyzdvihl Jiří Kratochvíl.

Na výstavě budou ke zhlédnutí práce, které vybrala a ocenila porota, ať už se jednalo o díla jednotlivců či kolektivní práce.

Obě expozice je možné navštívit po celou otevírací dobu obchodního centra, vstup je zdarma.

Další informace na www.zlatejablko.cz a na www.zlinfest.cz

Zdroj: Ing. Kateřina Martykánová
Tina
(Martina )
čtvrtek 27. 5. 2021 08:00
, Martina . 2021. FILMOVÉ KLAPKY I DĚTSKÁ TVORBA NA TÉMA „VÝLET DO FANTAZIE“. Vychytané.cz. [Online] 27. 5. 2021. [Citace: 29. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=13791. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/-FILMOVÉ-KLAPKY-I-DĚTSKÁ-TVORBA-NA-TÉMA-„VÝLET-DO-FANTAZIE“
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.104s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 18.207.136.189
Serverový čas: úterý 29. listopadu 2022 01:48