Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Za týden startuje 61. Zlín Film Festival – díl 1.

ZLÍN - Skvělé filmy, besedy a rozhovory k atraktivním filmovým tématům i k 85. výročí zlínských filmových ateliérů, tvůrčí workshopy a program pro profesionály – to vše budou mít možnost sledovat diváci online na webu Zlín Film Festivalu během jeho jarní části.
Přidat na Facebook
Organizátoři však pozvou i k virtuální prohlídce festivalových zón, na festivalové výstavy nebo do autokina. Zlín Film Festival – díl 1. se uskuteční od 28. května do 1. června, na podzim by se potom měl konat i v tradičním formátu od 9. do 15. září 2021. Tématem obou částí je „Literatura ve filmu.“

Po komplikovaném 60. ročníku nyní čeká největší a nejstarší filmový festival svého druhu na světě další premiéra. Zlín Film Festival – část 1. se totiž uskuteční téměř kompletně v online prostoru. „Jak je našim zvykem, nabídneme divákům opět bohatý a atraktivní program, ze kterého si vyberou opravdu všichni,“ ujišťuje výkonná ředitelka Zlín Film Festivalu Jarmila Záhorová a vysvětluje, jakým způsobem bude možné festival sledovat. „V době konání festivalu stačí přijít na náš web a vybrat si některou z 10 sekcí filmového nebo doprovodného programu. Vstoupit do nich bude možné od pátku 28. května, ale už nyní je možné se s obsahem programu seznámit, aby třeba divákům něco zajímavého neuteklo.“ Upozorňuje také, že některé projekce a pořady budou mít svoji premiéru v konkrétní časy, jiné naopak budou k dispozici v průběhu celého festivalu.

Pro pořady vysílané v reálném čase vybudovali organizátoři speciální studio v sídle Zlín Film Festivalu na Filmových ateliérech. Tam zamíří nejen hosté k interaktivním besedám a rozhovorům, ale také se zde v pátek 28. května v 10 hodin uskuteční slavnostní zahájení festivalu v rámci komponovaného audiovizuálního pořadu plného povídaní se zajímavými osobnostmi. „Těšíme se, že v našem festivalovém studiu přivítáme během celého dne spoustu atraktivních hostů, s nimiž se vydáme po zlínské filmařské stopě, a to nejen do minulosti, ale také do současnosti,“ uvedl prezident festivalu Čestmír Vančura. Talk show připravili organizátoři jako dárek všem příznivcům zlínského filmového areálu k 85. výročí jeho založení firmou Baťa. „Zlín Film Festival jako projekt vzniklý ve zlínském filmovém studiu před 60 lety o odkaz zdejších filmařů dlouhodobě a systematicky pečuje. Vedle výroby audiovizuálního programu Zlínský film žije, který 61. ročník festivalu v přímém přenosu zahajuje, například letos vydá už pátý díl pentalogie Zlínská stodola,“ doplnil Čestmír Vančura.

Nově zařadili organizátoři do programu na festivalový víkend také projekce v autokině. „Po loňském úspěchu nabídneme tentokrát divákům hned tři filmová představení. Půjde o trháky Le Mans ´66, Bohemian Rhapsody a novou českou komedii Bábovky podle úspěšné knižní předlohy Radky Třeštíkové,“ pozvala do autokina umělecká ředitelka Markéta Pášmová a dodala, že projekce začínají od 21.30 hodin na parkovišti u ZOO Lešná. Součástí doprovodného programu bude virtuální galerie na náměstí Míru a také výstavy ve Zlatém jablku – expozice 24. Salonu filmových klapek a výtvarná díla zrakově postižených dětí a mládeže z Mezinárodní výtvarné soutěže Radost tvořit.

Prodej vstupenek na vybrané online projekce a pořady včetně vstupenek do autokina bude zahájen 24. května na webu zlinfest.cz

Podzimní část 61. Zlín Film Festivalu by se měla uskutečnit od 9. do 15. září v obvyklém formátu, tedy s klasickými projekcemi soutěžních i dalších filmů a doprovodným programem korespondujícím s nosným tématem letošního ročníku, kterým je „Literatura ve filmu“.

Více na www.zlinfest.cz

Zdroj: Katerina Martykánová
Tina
(Martina )
čtvrtek 20. 5. 2021 14:00
, Martina . 2021. Za týden startuje 61. Zlín Film Festival – díl 1. . Vychytané.cz. [Online] 20. 5. 2021. [Citace: 29. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=13784. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Za-tyden-startuje-61.-Zlin-Film-Festival-–-dil-1.-
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.101s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.192.38.248
Serverový čas: úterý 29. listopadu 2022 08:58