Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

JANA KOUBKOVÁ a CLARINET FACTORY se vracejí ke kořenům

ČR - Fenomenální jazzová zpěvačka Jana Koubková a mezinárodně ceněný soubor Clarinet Factory se ohlíží za svými hudebními kořeny, které se vinou více než dvě dekády zpět, kdy byl soubor znám ještě pod názvem České klarinetové kvarteto.
Přidat na Facebook
Právě tehdy, konkrétně v roce 1997, vyšlo album Tenerife Blues. Jeho vznikem dala zpěvačka zásadní impuls dalšímu hudebnímu směrování čtyřčlenného ansámblu, výsledkem čehož je například i vřele přijaté album Pipers z loňského roku. Tenerife Blues nyní vychází v digitální reedici, kterou doprovodí dokumentární film Jiřího Skály a Marka Dušáka Senegal, c'est ça! z vystoupení v Africe. Ten bude mít premiéru v předvečer vydání, tedy ve čtvrtek 29. 4 ve 20:00 zde: https://youtu.be/5E-lrI5myZ0

„To, že jsme se potkali, byla nádherná náhoda, ze které vznikla nejen originální muzika, ale i přátelství, které trvá dodnes. Vzájemně jsme si předali to, co nás v té době bavilo, a to jsme zúročili na prvním společném albu Tenerife Blues. A taky se nám povedlo koncertování a jamování s místními hudebníky v Senegalu. Tihle mistři klarinetu nejen skvěle hrají, ale i zpívají, a že jsem si s nimi zažila spoustu legrace a oni nejspíš se mnou – na to se nezapomíná!“ vyznává se ke společnému souznění Jana Koubková.

Text: redakčně kráceno
Zdroj: SUPRAPHON a.s.
Tina
(Martina )
pátek 30. 4. 2021 11:00
, Martina . 2021. JANA KOUBKOVÁ a CLARINET FACTORY se vracejí ke kořenům . Vychytané.cz. [Online] 30. 4. 2021. [Citace: 28. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=13771. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/JANA-KOUBKOVÁ-a-CLARINET-FACTORY--se-vraceji-ke-korenum-
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.094s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 34.239.154.240
Serverový čas: pondělí 28. listopadu 2022 03:01