Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Desítka desek a pořád nové nápady - do Prahy se vrátí Fink

ČR - Přestože se Fink Greenall pohybuje v hudebním světě přes pětadvacet let, nadšení pro objevování nových možností ho stále neopouští. To se u hudebníků, kteří už vydali přes deset alb, jen tak nevidí.
Přidat na Facebook
Teď se ale Fink poprvé ohlíží do minulosti a své nejoblíbenější písně vydá na desce IIUII (It Isn’t Until It Is) v nové akustické podobě. Album navíc doprovodí autobiografická kniha, která se zabývá jeho dětstvím na maloměstě v západní Anglii i hudební dráhou. Českému publiku se Fink představí v pražském Paláci Akropolis 14. května 2022. Vstupenky (590 Kč) budou v prodeji od 30. dubna na fource.cz a u prodejců GoOut.cz a Ticketmaster.

Album IIUII si s formátem rekapitulující best of nahrávky osobitě pohrává. Fink se ohlíží za svými skladbami vydanými mezi roky 2006–2016 – od prvních, podomácku nahraných písní, až po ty pozdější, nahrané ve studiu. Dle Finka není IIUII pouze retrospektivní: „Když jsme s kapelou znovu nahrávali všechny písně, tak jsme opravdu každou skladbu rozebrali na nejmenší části a ty znovu skládali dohromady, jak nejlíp umíme a jak nás život za ty roky vyškolil a posunul dál. Dali jsme jim největší možnou péči.“

Fink začínal v roce 1997 jako DJ a producent svou první desku Fresh Produce vydal v roce 2000. Jedna z výrazných postav britského labelu Ninja Tune se později prosadila svou písničkářskou tvorbou, v níž Fink nadále uplatňoval práci s gradací, kterou se naučil coby producent a DJ na experimentálně-elektronickém labelu. V roce 2003 začal spolupracovat se zpěvačkou Amy Winehouse, spolu napsali například skladbu Half Time. Právě tato spolupráce Finka přivedla ke kytarové tvorbě. Dnes má na kontě dobrých deset alb s hity jako Looking Too Closely nebo Warm Shadow. Za svou kariéru spolupracoval například s hvězdným producentem Floodem (PJ Harvey, U2, Nick Cave) i o generaci mladšími hudebníky jako Banks nebo HVOB.

Zdroj: FOURCE
Tina
(Martina )
pondělí 26. 4. 2021 08:00
, Martina . 2021. Desítka desek a pořád nové nápady - do Prahy se vrátí Fink. Vychytané.cz. [Online] 26. 4. 2021. [Citace: 6. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=13764. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Desitka-desek-a-porad-nove-napady---do-Prahy-se-vrati-Fink
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.098s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.236.121.117
Serverový čas: úterý 6. prosince 2022 19:24