Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Hotel Anybody hostil populární nizozemskou reality show

ČR - Loni v létě se zcela tajně v České republice natáčela kultovní nizozemská reality show „Wie is de Mol?“, neboli „Kdo je zrádce?“. Hned ve dvou dílech hrálo jednu z hlavních rolí Brno a brněnský zážitkový hotel Anybody. Poprvé v historii pořadu zaznamenal již úvodní díl série nebývalou sledovanost, když překročil hranici tří milionů diváků.
Přidat na Facebook
Nejvhodnější lokace pro natáčení v Brně a Jihomoravském kraji vybírala organizace Brno Film Office spolu s produkční společností Fixer Service Prague. „Jediné místo z regionu, které už měl holandský producent pořadu pan Momo Zarroue předem vybrané, než nás oslovila česká servisní produkce, byl zážitkový hotel Anybody. To, že se producent série předem rozhodl právě pro hotel Anybody, je dokladem vizuální unikátnosti a filmového potenciálu těchto prostor v centru Brna,” uvedla Ivana Košuličová z Brno Film Office.

Úvodní třetina z dílu, který se vysílal v sobotu 16. ledna, se odehrává právě v hotelu Anybody. Natáčení tam trvalo celý den od rána do noci. „Štáb si s velkým předstihem vybral čtyři pokoje, v nichž měli soutěžící plnit úkoly. Tyto disciplíny vycházely z příběhů, které naše pokoje nabízí. Tvůrcům se tedy podařilo propojit koncepty hotelu Anybody a jejich reality show,“ ocenil spolumajitel hotelu Anybody Adam Vodička.Ten si v přítomnosti holandského štábu užíval ohromující atmosféru natáčení. „Desítka účastníků do poslední chvíle nevěděla, kam je organizátoři vedou. Samotná soutěž byla strhující a odehrávala se v naprostém tichu, takže jsme i my v zákulisí byli napjatí úplně stejně jako diváci u obrazovek. Vše kolem soutěže jsme navíc museli až doteď držet v tajnosti,“ dodává Vodička.

Brno tvořilo kulisy i pro část dalšího, tedy čtvrtého dílu série, který na obrazovkách běžel minulou sobotu. „Při přípravě i samotném natáčení se projevila synergie mezi veřejným a soukromým sektorem, kterou se nám podařilo vybudovat a kterou dokážeme využít při prezentaci Brna. Zároveň je vidět, jak skvěle může podporovat cestovní ruch města a regionu aktivní činnost brněnské filmové kanceláře. Nyní připravujeme konkrétní strategii, jak proměnit enormní divácký zájem v reálné návštěvy Brna nizozemskými turisty hned, jak to epidemiologická situace dovolí,“ říká Jana Janulíková, ředitelka TIC BRNO, které za Brno Film Office stojí.Právě show “Wie is de Mol?” totiž významně ovlivňuje volbu dovolenkové destinace nizozemských turistů. Například série z Gruzie vysílaná v roce 2018 měla vliv na meziroční nárůst nizozemských turistů o 56 procent. Nizozemsko se v posledních letech objevuje mezi deseti top zdrojovými zeměmi, které míří na dovolenou do České republiky. „K Nizozemsku mám osobně velmi blízko a znám i tuto show a zájem, který vzbuzuje. Tento úspěch tak prokazuje obrovský marketingový potenciál kreativních odvětví v Brně. Tyto obory si zaslouží další dlouhodobou podporu a péči,“ uzavírá brněnský radní pro kulturu Marek Fišer.

Zdroj: Michael Lapčík
Foto: AVROTROS
Tina
(Martina )
středa 27. 1. 2021 06:00
, Martina . 2021. Hotel Anybody hostil populární nizozemskou reality show. Vychytané.cz. [Online] 27. 1. 2021. [Citace: 9. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=13715. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Hotel-Anybody-hostil-popularni-nizozemskou-reality-show
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.094s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 34.239.154.240
Serverový čas: pátek 9. prosince 2022 03:22