Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

RODAN debutuje singlem GONE

ČR - Zdá se vám domácí popmusic snadno zaměnitelná a možná poněkud zacyklená sama v sobě? Pak nastražte uši! Na domácí popové jeviště totiž vstupuje nová tvář a nástup má vpravdě excelentní.
Přidat na Facebook
Sotva osmnáctiletý mladík jménem RODAN se nebojí jít na to jinak než většina ostatních a v produkci renomovaného Jana Čechtického (Ohm Square) si rázně říká o pozornost s autorským debutovým singlem Gone! Píseň, která je aktuálně nasazena v chartu Evropy 2 i hitparádě Expres FM zaujme perfektní angličtinou, příjemně jemným, ale při tom dostatečně výrazným zvukem i citlivou produkcí a jako celek snese sebepřísnější srovnání se světovou produkcí v ranku moderního popu.

„Singl Gone jsem napsal v období, kdy jsem o sobě trochu pochyboval, v období mé určité transformace, ztrátě iluzí – že by přechod do dospělosti?J Myslím, že v podobném rozpoložení, se čas od času ocitáme všichni, pro mě to bylo jednodušší v tom, že jsem v těchto chvílích mohl utéct k hudbě, kterou bych chtěl do budoucna hrozně rád dál dělat, vyvíjet se, zlepšovat a koncertovat,“ komentuje svůj singlový debut i další plány RODAN, který je sice věkem i vzhledem ještě teenager, ale jeho debutový singl zaujme možná až překvapivou vyzrálostí, kterou doplňuje nezpochybnitelný talent.

„Vždycky jsem měl sen, že jednou budu vyprodávat stadiony a nahrávat v dobrých studiích. Teď jsem, poté co jsme začali spolupracovat s Honzou Čechtickým, už aspoň do profesionálního studia nakoukl. Můj hlavní cíl je dokázat, že se naše generace může kvalitou přiblížit zahraničním vzorům nebo se jim i vyrovnat,“ dodává talentovaný mladík se sebevědomě sympatickou vizí.

Zajímá-li vás o RODANovi více, měli byste vědět, že celým jménem (pod nímž ho najdete na sociálních sítích, viz linky níže) se jmenuje Rodan Tuka, narodil se v Neratovicích, ale od útlého věku žije v Praze – Letňanech. Ve svých čerstvých osmnácti je aktuálně studentem třetího ročníku na škole SOŠ pro Administrativu EU. Kromě studia (a samozřejmě muziky) se věnuje fotbalu, který hraje od svých šesti za klub Spartak Kbely, odkud si na chvíli odskočil do Meteoru, a do svých čtrnácti let hrál také tenis.

Když pak přijde na RODANův vztah k hudbě, vzpomíná, že už si od svých dětských let zpíval s babičkou a mámou na zahradě a pořádal pro ně se svou sestřenicí koncerty. „Zpívání mě hodně bavilo a ačkoliv nejsem zrovna extrovert, nikdy jsem se nestyděl zpívat před ostatními lidmi. Často jsem si pouštěl doma hudbu a zpíval si s ní, vystupoval jsem na školních akcích,“ říká RODAN, který jako své inspirační zdroje označuje zahraniční pop ale i nezávislou scénu, kterou poslouchají jeho rodiče. Ostatně fakt, že oba rodiče jsou velcí hudební fanoušci a otec navíc vášnivý kytarista samouk dokazuje, že má RODAN doma pro svůj talent skvělé zázemí. Svou první kytaru dostal v patnácti letech a coby samouk jde ve šlépějích otce. Nyní navíc přidal piano, na které se rovněž učí sám.

S vlastní tvorbou pak začal RODAN zhruba před dvěma lety záhy poté, co dostal kytaru. „Začal jsem hrát i na ulici, nejprve převzaté skladby, postupně jsem zařazoval i svoje. Zpívám v angličtině, protože je to pro mě přirozené, angličtina mi přijde mnohem zpěvnější a ohebná, mám pocit, že v češtině zní můj hlas jinak. A i komunikace v ní mi – jako většině mých vrstevníků – nedělá žádný problém,“ vysvětluje mladý muž s vizáží sympatického kluka, o kterém rozhodně ještě hodně uslyšíme...

Zdroj: SUPRAPHON a. s.
Foto: Lukáš Cetera
Tina
(Martina )
pátek 22. 1. 2021 10:00
, Martina . 2021. RODAN debutuje singlem GONE. Vychytané.cz. [Online] 22. 1. 2021. [Citace: 27. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=13712. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/RODAN--debutuje-singlem-GONE
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.146s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.239.75.52
Serverový čas: neděle 27. listopadu 2022 12:59