Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Natáčí se dokument Karlos o gladiátorovi Vémolovi

ČR - Režisér Michal Samir zahájil natáčení dokumentárního filmu Karlos o jednom z fenoménu dneška Karlosovi Vémolovi. Režisér a hlavní aktér se znají přes deset let, už z dob Vémolova života v Londýně.
Přidat na Facebook
Jejich vztah dává proto tvůrcům možnost neplout po povrchu, ale proniknout pod horu svalů a odpovědět na otázku kdo je Karlos Vémola a odkud se vlastně vzal.

První klapka dokumentu padla pro scény na závěr filmu, při oslavě ročních narozenin jeho dcery. Podle tvůrců ale nejde o šťastný konec, jako spíše o závěr druhé kapitoly Vémolova života.

Ve filmu budou navíc použité unikátní záběry z Karlosovy minulosti staré až deset let, které dosud nikdo neviděl. „Známe se dlouho, intuitivně jsem točil Karlose už před mnoha lety v Londýně. Máme proto natočeného Karlose ne jako celebritu, ale jako opravdového kluka z Olomouce, co se protlouká životem,“ říká režisér Michal Samir. Vémola pak poskytl tvůrcům i archiv osobních fotografií.

Smíšené zápasy MMA se pohybují na pomezí sportu, zábavy a bulváru. Staly se extrémní zábavou, v extrémech žijí i lidé, kteří ji pomáhají tvořit. Vémolův život byl vždy plný propastných protikladů, od dětství žil za hranou, ať za hranou toho dobrého nebo špatného. Jako malý se pral na ulicích Olomouce, po škole odjel do Londýny, kde se živil jako vyhazovač, proslavil se, šel do vězení, znovu se proslavil, vyprodal O2 arénu a stal se celebritou. Film Karlos není sportovní dokument o dřině a zápase, ale film o extrémní osobnosti v extrémní době.

„Karlosův svět je v mnohém neuvěřitelný, absurdnější a vyhraněnější, než fikce. Pokud mi něco připomíná, tak filmy Guye Ritchieho, s londýnským podsvětím, špínou ulice i luxusem,“ dodává Michal Samir.

Vstup do britské MMA, první manželka a první dítě i pravý důvod Vémolova pobytu v drsném anglickém vězení patří mezi nepříliš známé skutečností jeho života, jež film odhalí.

Jedním z producentů je Matěj Chlupáček, s nímž Michal Samir jako scenárista připravil v roce 2016 i adaptaci Erbenovy Polednice s Annou Geislerovou v hlavní roli.

Producenty jsou Bontonfilm studios, Silk Films, Barletta, Cockoo Nest

Scénář a režie: Michal Samir

Kamera: Martin Douba

Producenti: Ondřej Kulhánek, Martina Štrunc, Matěj Chlupáček

Zdroj: BONTONFILM
Tina
(Martina )
pondělí 28. 12. 2020 13:00
, Martina . 2020. Natáčí se dokument Karlos o gladiátorovi Vémolovi . Vychytané.cz. [Online] 28. 12. 2020. [Citace: 30. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=13708. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Nataci-se-dokument-Karlos-o-gladiatorovi-Vemolovi-
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.067s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 34.229.119.176
Serverový čas: středa 30. listopadu 2022 01:49