Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

JEDNA NULA PRO TATA BOJS

ČR - „Proč to okecávat, Jedna nula je pravděpodobně nejzábavnější deska, jakou jsem letos slyšel,“ vyznává se Jarda Konáš z Headlineru na adresu očekávané albové novinky Tata Bojs Jedna Nula a dává 90%.
Přidat na Facebook
A není sám, slovy chvály o desáté řadovce Tatáčů nešetří ani Reflex či Musicserver, kde album získalo 10/10. Nadšení jsou dle reakcí také ti nejdůležitější, tedy fanoušci kapely, jež novinku vydanou pět let od předchozího albového počinu A/B dostali v prvním týdnu po vydání na 3. místo žebříčku prodejnosti IFPI. Album, které předznamenaly singly Zvony a Kraftwerk in Saint Tropez, je samozřejmě i hlavním tématem našeho rozhovoru s Milanem Caisem, Mardošou a Dušanem Neuwerthem.

Album je vydané, koncerty v současnosti žádné nejsou... Co tak Tata Bojs aktuálně dělají?

Milan: Děláme rozhovory k albu, podepisujeme cédéčka, přede pár dny jsme i natáčeli s režisérem Petrem Hanouskem speciální materiál určený pro virtuální realitu. Přímo v nahrávacím studiu v Jinočanech, kde jsme sice album nenahrávali, ale známe to tam, a je tam příjemné prostředí, jsme si postavili nástrojovou aparaturu, včetně druhých bicích, na které hrál Tomáš Neuwerth, a ‚naživo‘, v kuse za sebou, zahráli tři písničky z nového alba. Tak abychom se vešli do času zhruba dvaceti minut, což je vyzkoušená doba, po kterou lidé zvládnou mít nasazené brýle pro virtuální realitu, a není jim to nepříjemný. Následně je potřeba k tomu natočenému materiálu přidat zvuk a udělat celkovou postprodukci. A je to navázáné i na dokumentární sérii České televize, pojmenovanou podle naší starší desky Futuretro, zaměřenou na nové technologie. Protože zatímco my jsme tam natáčeli obsah do brýlí na virtuální realitu, televize zase natáčela dokument o nás a o tom, jak to vzniká.

Zmínili jste podpisy, kterými bylo opatřeno prvních 300 CD. Kdo to vymyslel? A vnímáte to i jako náhradu za pokoncertní setkání s fanoušky? Kolik tak obvykle podpisů po každém koncertě rozdáte?

Milan: S nápadem přišla firma, tedy Supraphon, je to určité okořenění předprodeje, které se osvědčilo, a my se navíc pořád někde podepisujeme, takže jsme si řekli, že už nás těch tři sta popisů nezabije (smích). Jen jich nakonec bylo přes čtyřistapadesát. Normálně by si fanoušci mohli přijít po koncertě, ale ty teď nejsou, takže jsme rádi, že jsme i tak zájemcům mohli vyjít vstříc.

Mardoša: Jinak na koncertech to je jak kdy. Někdy se sejde zájemců o podpis jen pár, někdy i stačí odejít dříve, než my se tam dostaneme, jindy je to dlouhá fronta. Průměrně se to asi nedá říci... tak třicet?

Milan: Možná než samotný počet autogramů je důležitější doba, kterou společně s fanoušky strávíme. A to je pokaždé v průměru tak třičtvrtě hodiny. Povídáme si obecně

o všem možným a někdy to přejde až do vyprávění osobního charakteru... a samozřejmě u toho stihneme i leccos a leckam podepsat.

Dívčí bříška necháme stranou. Nové album nese název Jedna nula, a má to různé matematické významy. Jak celý ten koncept vznikal?

Milan: Jako vždy byly první písničky a ze začátku to vypadalo, že žádný jednotící koncept nebude. Ale to je právě na tvorbě to zajímavé, že se v jejím průběhu často něco samo vyloupne. Jak se tím člověk pořád dokola zaobírá a snaží se na to koukat z různých úhlů, najednou se u těch zdánlivě odlišných témat začnou objevovat styčné body. Opravdu to začalo být důležité až při úvahách o vizualitě. Na základě písničky Vlasní brácha mě napadl obal, kde budou naše 3D naskenované a 3D vytištěné kopie. Takže jsme si sami sebe zdigitalizovali a ukotvili se v imaginárním prostoru, který ve skutečném světě neexistuje. Prostě jakýsi svět jedniček a nul. Až poté přišel samotný název Jedna nula, který to celé propojil a sevřel do jednoho tématického celku.

Zdroj: SUPRAPHON a.s.
Tina
(Martina )
pondělí 14. 12. 2020 08:00
, Martina . 2020. JEDNA NULA PRO TATA BOJS. Vychytané.cz. [Online] 14. 12. 2020. [Citace: 24. 9. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=13704. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/JEDNA-NULA-PRO-TATA-BOJS
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Všechno nejlepší!!
Dnes slaví narozeniny člen redakce! Redakce Blahopřeje! ;) 
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.087s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.239.59.31
Serverový čas: neděle 24. září 2023 01:45