Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Donnie Darko ohlašuje album Yesterdays

ČR - Alt-rocková kapela Donnie Darko přichází s debutovým albem Yesterdays, které vyjde 4. prosince na digitálních platformách.
Přidat na Facebook
Na desce hostuje Radek Škarohlíd, frontman skupiny Hentai Corporation. Čtyřčlenná formace Donnie Darko upozorňuje na novou nahrávku videoklipem k singlu Here & Now, který je zároveň osobní zpovědí o souboji s těžkou životní situací. Křest alba plánuje kapela na jaro 2021.“Písničky na desku vznikaly v horizontu 4 let, během kterých se odehrálo mnoho životních příběhů”, říká Filip Fendrych - zpěvák, kytarista a hlavní skladatel kapely a dodává. “Je to ohlédnutí za minulostí nedávnou i vzdálenou, takový osobní deníček. Náladu těchto vzpomínek jsme se pak snažili zachytit hudbou, ve které se odráží spoustu vlivů z devadesátek, tedy období, ve kterém jsme vyrůstali.”

Yesterdays je první dlouhohrající deska české alt-rockové skupiny Donnie Darko. Vychází po šesti letech od EP Supertramps, a ačkoliv kapela začala na materiálu pro album pracovat už v roce 2015, neúnavné koncertování na českých i zahraničních pódiích v následujících letech postup značně zpomalilo. Díky dlouhému časovému horizontu do materiálu prosáklo velké množství vlivů, jak hudebních, tak lyrických. Na první pohled by se mohlo zdát, že tato stylová a koncepční neukotvenost rozptýlí pozornost posluchače, ale nakonec jde o hlavní devizu desky.

“Pandemie nám zkomplikovala dokončovací práce na desce, ale nakonec jsme to dotáhli online, na dálku. A vlastně jsme si díky tomu i prošlápli novou cestu, jak kolaborovat a tvořit ve chvíli, kdy se nemůžeme potkávat,” komentuje situaci frontman kapely.

Střídání nálad i sub-žárnů, mapující posun kapely od alternativního rocku ve stylu skotských Biffy Clyro k nové vlně grunge kapel Violent Soho nebo Basement, ale i vážné osobní souboje a zpovědi, rozhodně nepůsobí jednotvárně. Album působí kompaktně díky jednotícím prvkům, jako výrazný zpěv nebo charakteristické vrstvené kytary s neotřelými harmoniemi provázející kapelu od počátku.

Album obsahuje jedenáct skladeb. První singl 90’s vyšel v roce 2018, o rok později následovala rocková hymna Dope, která v sobě nese poctu velikánům z žánru Oasis.

Třetím singlem avizujícím vydání desky, je skladba Here And Now obsahující niternou zpověď o složité životní situaci. Na albu hostuje i nezaměnitelný falzet Radka Škarohlída z trash rockenrollových Hentai Corporation.

Převážná část nahrávání proběhla v bratislavském PULP Studio pod režií Matěje Turcera a Jakuba Hríbika, zbytek pak v pražském Hit The Sound. Produkci měl pod taktovkou sám zpěvák Filip Fendrych. O mix a master desky se postaral Matěj Turcer z již zmíněného PULP Studia. Na několika skladbách hostuje Radek Tomášek (Support Lesbiens) na bicí.Zdroj: Barbora Olšanová
Tina
(Martina )
pátek 11. 12. 2020 08:00
, Martina . 2020. Donnie Darko ohlašuje album Yesterdays. Vychytané.cz. [Online] 11. 12. 2020. [Citace: 4. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=13703. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Donnie-Darko-ohlasuje-album-Yesterdays
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Všechno nejlepší!!
Dnes slaví narozeniny člen redakce! Redakce Blahopřeje! ;) 
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.102s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 18.232.56.9
Serverový čas: neděle 4. prosince 2022 23:55