Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

ŠKWOR vydává Tváře smutnejch hrdinů!

ČR - Nové album uvádí singl a klip Už je to tak dávno.
Přidat na Facebook
3. listopadu to bude přesně tři roky od vydání posledního, Zlatou desku Supraphonu oceněného řadového alba Škwor. Za tu dobu stále populárnější rocková úderka stihla mimo jiné vyprodat pražskou O2 Arenu, odehrát své dosud největší (z velké většiny rovněž vyprodané) halové turné i řadu dalších úspěšných venkovních či festivalových koncertů. V neposlední řadě ale čtyřčlenná formace také pracovala na novém materiálu. Natěšení fanoušci se jej dočkají 6. listopadu, kdy vyjde již v pořadí desáté studiové album Škworu! Jeho název zní Tváře smutnejch hrdinů a první ochutnávkou je úderný singl Už je to tak dávno, který doprovází podobně úderný videoklip.
„S ohledem na počet tvrdejch skladeb na novém albu, nám přišlo logický, dát jako první ukázku právě ostrou pecku, aby nedošlo náhodou k nějakýmu omylu, že to bude limonáda,“ ujišťují Škwor se svým břitkým humorem, že stylových veletočů se fanoušci na albu Tváře smutnejch hrdinů bát určitě nemusejí. Jak ale jedním dechem dodávají, na své si přijdou v několika případech i ti, kdo vítají baladičtější polohy stálic české rockové scény.

Ať už jde o rychlejší nebo pomalejší tempa, dvanáctka nových skladeb tepe pro Škwor tolik typickou rockovou energií, zachovává si snadnou rozpoznatelnost, přitom si však stále drží progresivnost, a skrývá nejedno hudební překvapení včetně patrného posunu v celkovém zvuku kapely oproti předchozím nahrávkám.

„Byl to určitě záměr, kterej ale vůbec nemusel vyjít! Deska vznikala v nové sestavě, v novém studiu a vlastně i v nové době. Tenhle koktejl pak zafungoval úplně přirozeně, a pokud je to vnímáno jako posun, tak jsme neskutečně šťastní! Začít dělat věci trochu jinak, jsme měli v hlavách už dlouho,“ dodávají k tomu Škwor.

Kromě nové sestavy a studia zvuk novinky ovlivnil i finální mix, který kapela svěřila do rukou renomovaného zvukového kouzelníka Amaka Golden. „Bylo to trochu o hledání, ale s Amakem zafungovala vzájemná chemie. Pochopil, co chceme a pak šlo už všechno ráz na ráz. Bylo úžasný, jak se nebál s náma experimentovat a některý skladby díky tomu vyrostly tak, že nás to někdy samotný překvapilo,“ komentuje kapela fakt, že po dlouhé době spolupracovala na finálním zvuku alba s “externistou“.

Zdroj: SUPRAPHON a.s.
Tina
(Martina )
úterý 20. 10. 2020 08:00
, Martina . 2020. ŠKWOR vydává Tváře smutnejch hrdinů!. Vychytané.cz. [Online] 20. 10. 2020. [Citace: 3. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=13679. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/SKWOR--vydava-Tvare-smutnejch-hrdinu!
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.081s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.192.52.167
Serverový čas: sobota 3. prosince 2022 19:10